Mozgové implantáty za každú cenu: Elon Musk tlačí na zamestnancov, vraj pracujú pod veľkým strachom

Osoby, ktoré k tejto záležitosti prispeli svojimi skúsenosťami, požiadali o zachovanie anonymity, nakoľko nechcú porušiť žiadne zmluvy a privolať na seba Muskov hnev.

Elon Musk v roku 2016 vytvoril spoločnosť Neuralink, ktorá svetu sľubovala a stále sľubuje veľké veci. Jedným z jej cieľov je vyvinúť čip, ktorý by umožnil ľuďom interagovať s okolím len pomocou svojich myšlienok. Eventuálne však má byť schopný aj liečiť poranenia miechy či dokonca mozgové poruchy, ako je Parkinsonova choroba či schizofrénia.

Musk svoj projekt berie naozaj vážne. Ešte minulý mesiac jeho spoločnosť zverejnila pracovnú ponuku na pozíciu riaditeľa klinického testovania, ktorý by dozeral na testovanie čipu na ľuďoch. Túto tému sme podrobnejšie rozobrali v samostatnom článku.

No hoci sa Neuralink snaží všetkými silami držať svojho časového plánu, potýka sa s nemalým počtom komplikácií. Medzi ne možno zaradiť napríklad nepokoje zo strany zakladajúceho tímu. Tomu sa vraj nepáčila (a nepáči) nastavená kultúra, ktorá na zamestnancov vyvíja príliš vysoký tlak, píše Fortune.

Osoby, ktoré k tejto záležitosti prispeli svojimi skúsenosťami, požiadali o zachovanie anonymity, nakoľko nechcú porušiť žiadne zmluvy a privolať na seba Muskov hnev.

FOTO TheDigitalArtist / pixabay.com

Nezvládnuteľný nátlak

Tvrdia, že Musk vyvíjal na celý startup neuveriteľný tlak, aby dokázal spĺňať náročné úlohy za veľmi krátky čas. “Zhora nadol panovala nespokojnosť s tempom pokroku, hoci sme napredovali nevídanou rýchlosťou,” hovorí jeden z bývalých členov spoločnosti. “Elon stále nebol spokojný,” dodal.

TIP REDAKCIE
ASUS predstavil nové notebooky Zenbook 2022: Pri špičkovom hardvéri to naozaj nekončí!

Viacerí zamestnanci uvádzajú, že politika, ktorú Musk zaviedol, zakazovala zamestnancom, aby prípadné omeškania zvaľovali na externých dodávateľov alebo predajcov. Tí tak prijímali zodpovednosť aj za to, čo nemali v moci ovplyvniť, ani keby robili čokoľvek.

Celý tím vraj pracoval v strachu z hnevu, ktorý by Musk mal za nedodržanie nastavených termínov. Obrovské množstvo tlaku viedlo k citeľnej fluktuácii (obmene) zamestnancov. Z pôvodných 8 vedcov zostali v spoločnosti len dvaja.

Musk sa vraj snažil urýchliť vedu, čo jednoducho nebolo a nie je reálne. Inžinieri vraj občas museli robiť dôležité rozhodnutia ešte predtým, ako mali k dispozícii dostatočne relevantné údaje o danej problematike. Výskumy, ktoré môžu trvať mesiace až roky, chcel mať vizionár hotové v priebehu dní až týždňov.

Všetkého veľa škodí. Aj ambície

Elon Musk je ambiciózny človek. Čipy chce ľuďom do hláv implantovať čím skôr, no žiaľ, podľa viacerých výpovedí jeho vyhliadky neslúžili ako motivácia, ale presne naopak. Neuralink je startup, ktorý pracuje s pomerne novými technológiami, čo znamená, že mu to občas môže trvať. A to je niečo, čo Musk nedokázal akceptovať.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať