Aktuálne platby „po slovensky“: Tatra banka nastavila limit 500 €, bojí sa o bezpečnosť

Inak ako s obmedzeniami to na Slovensku nejde nikdy.

V utorok po dlhých mesiacoch čakania na Slovensku tri najväčšie banky spustili mnohými vysnívanú funkciu okamžitých platieb. Tie zákazníkom umožňujú zasielať finančné prostriedky z jednej banky do druhej do niekoľkých sekúnd. Je to niečo, čo v Európe funguje už dlhé roky, sme ale radi, že sa takéto platby dopracovali aj na Slovensko.

Neboli by sme však na Slovensku, ak by pri novinke neplatilo jedno veľké „ale“. Jedna z bánk, konkrétne Tatra banka, začala okamžité platby limitovať hneď od prvého dňa. Nastavila im totiž denný limit 500 €, priznáva vo vyjadrení.

Tatra banka podľa jej vlastných slov k spusteniu pristupuje obozretne. Banka následne používa niekoľko zvláštnych dôvodov, prečo svojich zákazníkov limituje. „Platby sú vykonávané skutočne rýchlo,“ obáva sa o bezpečie zákazníkov.

Limit chce zvyšovať

Tatra banka našťastie hovorí o postupnom zvyšovaní limitu. Ten chcú upravovať priebežne. Ostatné dve banky s novinkou, Slovenská sporiteľňa a VÚB majú na okamžité nastavený desaťnásobne vyšší limit. Maximálna suma transakcie pre takéto platby bola na Slovensku stanovená na 100 tisíc eur, pripomína DSL.sk.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 Ultra: Tak šialene gigantický fotomodul na telefón snáď ešte nebol!

Kedy príde k prehodnoteniu výšky denného limitu v Tatra banke zatiaľ nevieme.