apex legends

Apex Legends Mobile sa blíži, vývojári spúšťajú predbežné registrácie

Titul sa pomaly ale isto dostáva k hráčom. Ešte si ale počkáme.

Vydavateľ Electronic Arts ešte v roku 2019 oznámil, že hráčom sprístupní mobilnú verziu populárnej battle royale hry Apex Legends. Hoci už v kalendári svieti rok 2022, s konkurenciou pre PUBG Mobile či Fortnite sa zatiaľ zabávať nemôžeme.

Vývojári Apex Legends Mobile ale nespia, na hre intenzívne pracujú. Koncom apríla minulého roka spustili prvý regionálny beta test, do ktorého sa mohlo zapojiť niekoľko tisíc hráčov z Indie a Filipín.

Teraz je zrejmé, že vývoj opäť o niečo pokročil. Štúdio Respawn Entertainment na Twitteri informovalo, že hra bude onedlho dostupná v rámci takzvaného mäkkého štartu. V obchode Google sa pre tento účel otvorila predbežná registrácia.

Žiaľ, k hre sa môžu prihlásiť iba tí záujemcovia, ktorí žijú v Argentíne, Mexiku, Peru, Indonézii, Malajzii, Filipínach, Singapure, Austrálii a na Novom Zélande. Platforma iOS a ostatné časti sveta zatiaľ zostávajú bokom.

apex legends mobile
Zdroj: Google Play

Tvorcovia nezverejnili žiadne konkrétne dátumy. Nevieme preto, kedy presne prvotné spustenie hry nastane ani to, kedy sa dostane do ostatných krajín sveta. Ostrý štart z pohľadu celosvetového trhu je v nedohľadne.

Nedostatok informácií autori určite vykompenzujú ďalšími oznámeniami, ktoré môžeme očakávať v blízkej budúcnosti.

TIP REDAKCIE
Creality CR-10: Lepšiu 3D tlačiareň za túto cenu nezoženiete!

Apex Legends Mobile

Apex Legends Mobile bude podľa doterajších indícií samostatnou hrou určenou pre smartfóny, o vernú kópiu verzie pre konzoly a počítače nepôjde, hoci k nej bude mať veľmi blízko.

Vývojári musia kvôli dotykovým displejom upraviť ovládanie a optimalizovať niektoré prvky hry. Crossplay medzi konzolami/počítačmi a smartfónmi teda dostupný nebude. Podobne ako iné hry tohto žánru, aj Apex Legends Mobile sa bude dať stiahnuť bezplatne.

Speňaženie budú mať na starosti mikrotransakcie, ktoré nebudú mať vplyv na priebeh alebo výsledok hry. Hráč si bude môcť zakúpiť napríklad rôzne kozmetické doplnky alebo sezónny balíček, vďaka ktorému získa za svoje výsledky v hre viac odmien.

Vývoj hry má na svedomí spoločnosť Respawn Entertainment, distribúciu pokrýva Electronic Arts. Apex Legends sa do počítačov a konzol dostal vo februári roku 2019. Spusteniu hry vtedy nepredchádzal žiadny marketing.

Kritici a hráči prijali titul kladne, teší sa pozitívnym recenziám a hodnoteniam. Azda to bude platiť aj o mobilnej verzii hry. O tom sa ale presvedčíme až neskôr.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať