apex legends

Apex Legends sa konečne dostáva do smartfónov, zatiaľ len v obmedzenom režime

Očakávaný súper pre PUBG Mobile a Fortnite.

To, že obľúbená battle royale hra Apex Legends bude dostupná aj v mobilnej verzii pre Android a iOS vieme od roku 2019, kedy to oznámil jej vydavateľ, spoločnosť Electronic Arts.

Apex Legends Mobile sa mal v prvých smartfónoch objaviť už koncom minulého roka, a to v rámci limitovanej testovacej prevádzky. Hra sa trochu zdržala. EA teraz oznamuje, že spúšťa prvý regionálny beta test hry, k čomu dôjde už koncom tohto mesiaca.

Titul tak zatiaľ nie je pripravený na ostrý štart. Ešte nejaký čas potrvá, kým si bude môcť hru stiahnuť každý záujemca. Spočiatku bude do beta programu prijatých len niekoľko tisíc hráčov z oblasti Indie a Filipín. Ďalšie regióny prídu na rad neskôr v tomto roku.

V týchto krajinách sa teší veľkej popularite konkurenčná battle royale hra PUBG, EA tak beta test cieli na správnych hráčov. Polovica zo všetkých hráčov PUBG pochádza práve z Indie. Aspoň to platilo dovtedy, kým krajina hru nezakázala z obavy o národnú bezpečnosť.

TIP REDAKCIE
Slováci majú najvýkonnejší superpočítač: Vyrovnáva sa ľudskému mozgu!
apex legends
Foto: EA

Apex Legends Mobile nie je vernou kópiou hry určenej pre konzoly a počítače. Mala by mať k nej ale veľmi blízko. Mobilnú verziu hry museli tvorcovia pre dotykové displeje prispôsobiť. To ovplyvnilo nielen ovládanie, ale aj iné prvky, ktoré vývojári optimalizovali.

Keďže je Apex Legends Mobile samostatnou hrou, na crossplay medzi konzolami/počítačmi a smartfónmi musíme už popredu zabudnúť. Do zariadení s iOS a Android sa bude dať stiahnuť zadarmo.

Speňaženie pokryjú vnorené mikrotransakcie, ktoré nebudú mať vplyv na priebeh alebo výsledok hry.

Za skutočné peniaze si budú môcť hráči zakúpiť napríklad prvky vzhľadu postáv, hernú výhodu však nezískajú. Zápolenie tak bude spravodlivé pre všetkých hráčov bez ohľadu na to, či v hre opláchli nejaké peniaze, alebo nie.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať