youtube

YouTube testuje novú funkciu: Algoritmus za vás vyberie 20 videí a stiahne ich pre offline pozerenie

Len pre predplatiteľov.

Predplatitelia hudobnej služby YouTube Music môžu využívať voliteľnú funkciu inteligentného sťahovania. Smartfón po pripojení k WiFi sťahuje niektoré skladby do zariadenia automaticky, aby boli k dispozícii pre offline počúvanie. Na ceste do práce alebo školy tak nebude hudobný stream míňať drahocenné mobilné dáta.

YouTube chce túto funkciu posunúť ešte ďalej. V úzkej skupine používateľov testuje automatické sťahovanie videí. Teda obsahu, ktorý presahuje rámec hudobných titulov, informuje 9to5google.

Algoritmus vám vyberie 20 videí

Aplikácia po spojení smartfónu s WiFi sieťou stiahne do zariadenia súbor 20 videí, ktoré vyberú algoritmy zostavujúce zoznam odporúčaného obsahu. Rozhodovať tak budú preferencie, história sledovania, vyhľadávania a podobne.

youtube
Foto: 9to5google

Videá sa uložia do offline zoznamu spolu s ostatnými videami, ktoré si používateľ stiahol manuálne. Novinka je určená pre zariadenia s operačným systémom Android 12, dostanú sa k nej iba predplatitelia YouTube Premium. Ak medzi pár vyvolených testerov patríte, funkciu by ste mali nájsť v nastaveniach aplikácie.

TIP REDAKCIE
Qualcomm a Vodafone demonštrovali iSIM: Karta sa stane súčasťou procesoru

Inteligentné sťahovanie sa môže javiť ako zbytočnosť. Ocenia ho ale tí konzumenti obsahu, ktorí majú iba obmedzené množstvo mobilných dát, poprípade sa presúvajú po oblastiach so slabým pokrytím.

Dobré je, že takto stiahnuté videá nepôjdu na hranu dostupnej kapacity interného úložiska. Ak bude pamäte málo, aplikácia YouTube na to upozorní a automatické sťahovanie pozastaví.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať