Wear OS vyhovie ľavákom, displej hodiniek si budú môcť obrátiť

Bolo načase.

Je zvykom nosiť náramkové hodinky na ľavej ruke, čo vyhovuje najmä pravákom, ktorých je v populácii viac. Preferovanou rukou prirodzenejšie siahajú na tlačidlá hodiniek, ktoré sú orientované smerom k prstom a nie telu.

Ľaváci by však možno ocenili, kedy si mohli hodinky umiestniť na pravú ruku s tým, že ich budú ovládať primárnou ľavou rukou. Google sa rozhodol túto demografickú skupinu používateľov viac neignorovať.

Inteligentné hodinky s operačným systémom Wear OS získajú novú funkciu, ktorá umožní ľavákom otočiť obrazovku hodiniek o 180 stupňov. To znamená, že ľaváci budú môcť nosiť svoje inteligentné hodinky na pravej ruke obrátene, „hore nohami“, aby ich tlačidlá smerovali k zápästiu. Celkové pohodlie aj ovládanie hodiniek by tak malo byť lepšie.

wear os
Ilustr. foto: Galaxy Watch 4

Na novinku upozornil server Android Authority, jej existenciu potvrdil zamestnanec Googlu. Ten uviedol, že táto funkcia sa stane súčasťou budúcich nositeľných zariadení. Z reakcie vyplýva, že existujúce hodinky s Wear OS ľavákom nevyhovejú.

TIP REDAKCIE
Za plynulosť sa platí: Apple 120 Hz displeje neosadí do základných iPhonov ani budúci rok

V praxi by sa však mohla funkcia dostať aj do súčasných hodiniek, minimálne tých s najnovšou verziou operačného systému Wear OS 3.0 (napr. Galaxy Watch 4). Hoci za oponu nevidíme, nemalo by byť väčším problémom pripraviť aktualizáciu, ktorá dnešné hodinky v tomto smere vylepší.

Google si na ľavákov spomenul po dlhých 7 rokoch, odkedy je nositeľná platforma Wear OS dostupná (najskôr známa ako Android Wear). V tíme vývojárov možno nebolo dosť ľavákov, ktorí by takúto funkciu presadili. Alebo ich spoločnosť jednoducho ignorovala.

Do riešenia sa medzitým pustili programátori tretích strán, ktorí vytvorili aplikáciu Lefty. Na záver pripomenieme, že Apple Watch rozdiely nerobia. V nastaveniach si môžu používatelia vybrať orientáciu hodiniek pre ľavú aj pravú ruku, ako aj miesto digitálnej korunky na jednej z preferovaných strán.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať