VIDEO: 2,5-tonová Tesla na celoročných pneumatikách vs. zasnežený kopec. Inak to skončiť ani nemohlo

Nikomu sa našťastie nič nestalo.

Elektromobily majú zväčša vynikajúce jazdné vlastnosti. Majú totiž nízko položené ťažisko, vďaka ktorému sa nenakláňajú. Pridajte k tomu okamžitý výkon a od jari do jesene máte o zábavu postarané. Čo sa však stane, ak napadne sneh a vy budete potrebovať vyjsť do zasneženého kopca, ktorý ušiel pozornosti cestárov?

Vyskúšať sa to rozhodol jeden z majiteľov elektromobilu Tesla Model Y. 2,5-tony vážiaci elektromobil bol pritom obutý na celoročných pneumatikách od výrobcu. Ako možno začínate tušiť, vozidlo nelámalo žiadne snežné rekordy, práve naopak.

Keď vodič odbočil z hlavnej cesty do kopca, začal sa pomaly predierať stúpaním. Keď však zistil, že sa auto začína šmýkať, zabočil do príjazdovej cesty, kde sa mu ho podarilo stabilizovať. „Nemal som predstavu o tom, čo nás čaká,“ povedal vo videu.

Nekontrolovateľné šmýkanie

Uvedomil si totiž, že ďalej to nepôjde, preto sa rozhodol, že sa vráti tam, odkiaľ prišiel. Zlé rozhodnutie. Auto sa po vycúvaní začalo nekontrolovateľne šmýkať kopcom, až kým sa nedošmýkalo až úplne dole. Počas šmýkania nefungovali bezpečnostné systémy, a tak vodičovi neostávalo nič iné, ako trúbiť, čím dal najavo ostatným vodičom, že sa rúti smerom dole. Dobre, že tak spravil, vodič prichádzajúceho Mercedesu ho počul a aj vďaka tomu sa zrážke vyhol.

TIP REDAKCIE
Ľudia v roku 2021 strávili používaním aplikácií rekordné množstvo času

Majiteľ Tesla Model Y tak vo videu varoval všetkých majiteľov elektromobilov, aby nejazdili na celoročných pneumatikách a už vôbec nie vtedy, keď napadne sneh.

Total
26
Zdieľaní
Total
26
Zdieľať