Spotify je najpopulárnejšou hudobnou službou, Apple Music je na druhom mieste

Čo sa týka trhu ako takého, ku koncu druhého kvartálu 2021 mal vzrásť o 109,5 milióna užívateľov, čo značí približne 26 % medziročné prilepšenie.

Spotify si aj naďalej drží svoju dominantnú pozíciu na trhu so službami pre streamovanie hudby. Podľa výsledkov z druhého kvartálu 2021, na ktoré upozornil portál MacRumors, mal na trhu viac než dvojnásobné zastúpenie v porovnaní s druhou najobľúbenejšou službou v tomto odvetví, Apple Music.

Celkovo má služby na streamovanie hudby využívať 532,9 milióna ľudí po celom svete. Počas sledovaného obdobia, ako sme už spomenuli v úvode, sa najviac darilo Spotify, ktorý si z koláčového grafu odkrojil takmer tretinový, presnejšie 31 % podiel. Na druhom mieste sa umiestnil konkurenčný Apple s jeho Apple Music, a to s podielom 15 %.

Zdroj: Midia Research

Len dve služby si tak pripisujú necelú polovicu z celého trhu. Tretiu priečku obsadila služba Amazon Music s podielom 13 %, čo je oproti Apple Music veľmi tesný rozdiel. To isté platí aj Tencent Music. Zvyšné pozície si rozdelili služby YouTube Music (8 %), NetEase (6 %), Deezer (2 %), Yandex (2 %) a “ostatné” (10 %).

TIP REDAKCIE
ASUS predstavil nové notebooky Zenbook 2022: Pri špičkovom hardvéri to naozaj nekončí!

Prekvapivo, YouTube Music si ako jediná služba zo zoznamu počas sledovaného obdobia polepšila, najväčšej popularite sa má tešiť zo strany mladších používateľov, predovšetkým mileniálov. “Google bol kedysi v tomto priestore pozadu, avšak s debutom YouTube Music úplne otočil svoju situáciu, pričom v priebehu 12 mesiacov si polepšil o viac ako 50 %,” stojí v správe od Midia Research, ktorá sa zasluhuje o tento prieskum.

Čo sa týka trhu ako takého, ku koncu druhého kvartálu 2021 mal vzrásť o 109,5 milióna užívateľov, čo značí približne 26 % medziročné prilepšenie.

Total
28
Zdieľaní
Total
28
Zdieľať