spotify hifi

Spotify HiFi: Dostupnosť hudby vo vysokej kvalite sa odkladá na neurčito

Napriek sľubom Spotify doteraz nedokázalo spustiť službu HiFi.

V priebehu februára 2021 predstavitelia hudobnej služby Spotify oznámili, že spustia nový program HiFi, vďaka ktorému si poslucháči budú môcť vychutnať svoju obľúbenú hudbu vo vysokej CD kvalite.

Predplatné Spotify HiFi malo byť spustené v roku 2021, a to vo vybraných krajinách. Nič také sa však neudialo. Hudobná služba tak s bezstratovou kvalitou zvuku napriek oficiálnemu potvrdeniu mešká. Okrem toho hrozí, že sa jej tak skoro nedočkáme.

Spoločnosť v odpovedi na reakcie nespokojných používateľov uviedla, že poskytne viac informácií o spustení HiFi programu hneď, ako to bude možné. V tejto chvíli ešte nedisponuje podrobnosťami o načasovaní, ktoré by mohla zverejniť.

Stanovisko, ktoré si všimol server 9to5mac.com, zaznelo vo online fóre Spotify Community s tým, že si spoločnosť uvedomuje, že je vysoká kvalita hudby pre používateľov dôležitá.

Vyzerá to, že si ani samotná hudobná služba nie je istá tým, kedy stream vo vysokej kvalite spotrebiteľom sprístupní. Používatelia Spotify, ktorí na HiFi program čakali, sú preto oprávnene frustrovaní.

TIP REDAKCIE
Surface Duo od Microsoftu konečne získava sľubovanú aktualizáciu
Pixabay
Ilustr. foto: Pixabay

Režim HiFi mal byť pôvodne dostupný za dodatočný poplatok pre predplatiteľov prémiovej verzie služby Spotify Premium. Medzitým však s vlastnou bezstratovou hudbou vyrukovala služba Apple Music, ktorá ju zákazníkom ponúkla bez ďalších poplatkov.

To mohlo zamávať s plánmi Spotify, ktoré chcelo za HiFi stream inkasovať peniaze. Apple popritom naďalej pracuje na posilňovaní integrácie svojho ekosystému. Neskôr v tomto roku má predstaviť nové slúchadlá AirPods Pro 2, ktoré by mohli podporovať prehrávanie zvuku v CD kvalite prostredníctvom bezdrôtového pripojenia.

Spotify však nemá žiadny relevantný hardvér, Applu by tak v tomto smere hudobná platforma asi konkurovať nedokázala. Zabúdať netreba ani na súperov, ktorí už zvuk v bezstratovej kvalite ponúkajú. Ide o služby Tidal alebo Deezer.

Spotify ale má pred konkurenciou patričný náskok, je lídrom trhu. V júli 2021 spoločnosť evidovala 165 miliónov predplatiteľov. Celkový počet aktívnych používateľov vtedy prekonal hranicu 365 miliónov

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať