apple music

Apple Music získava vylepšenie: Bezstratová hudba bez príplatku!

Cena služby zostane rovnaká.

Spoločnosť Apple na svojich stránkach potvrdzuje, že od budúceho mesiaca (jún), si budú môcť predplatitelia služby Apple Music vychutnať svoju obľúbenú hudbu vo vysokej CD kvalite.

Zaujímavosťou je, že predplatiteľov Apple Music nebude takéto zlepšenie stáť ani cent navyše. Konkurenti ako Deezer, Amazon alebo Tidal si za streaming v HiFi kvalite pýtajú viac peňazí než pri štandardnom predplatnom.

Apple uvádza, že predplatiteľom ponúkne špičkovú kvalitu zvuku s priestorovou technológiou Dolby Atmos. Nadšenci kvalitného zvuku si tiež budú môcť vypočuť viac ako 75 miliónov skladieb v bezstratovej kvalite, teda presne v takej, v akej ich interpreti vytvorili v nahrávacom štúdiu. 

airpods max
Ilustr. foto: Apple

V predvolenom nastavení bude služba Apple Music prehrávať skladby vo formáte Dolby Atmos automaticky na všetkých slúchadlách AirPods a Beats s čipom H1 alebo W1 a taktiež v najnovších modeloch zariadení iPhone, iPad a Mac. 

Albumy, ktoré zodpovedajú formátu Dolby Atmos, Apple pre jednoduchšie objavovanie novej hudby označí špeciálnym odznakom.

TIP REDAKCIE
Nissan predstavil nový plán: Do 2030 chce vyrobiť 15 plne elektrických elektromobilov, ponúkol aj prvý náhľad

Apple Music bude od júna výrazne kvalitnejšou službou

Prehrávanie hudby v bezstratovej kvalite si musia predplatitelia aktivovať v nastaveniach služby, v časti Hudba a Kvalita zvuku. Apple pre zachovanie pôvodnej kvality zvukovej stopy využíva vlastný kodek ALAC – Apple Lossless Audio Codec.

Kvalita streamu sa bude pohybovať od 16 bitov pri 44,1 kHz frekvencii až po 24 bitov pri 48 kHz vzorkovacej frekvencii. Absolútnym maximom bude 24 bitov pri 192 kHz frekvencii. V tomto prípade však bude nutné pripojiť k službe dodatočné audio zariadenie, napríklad digitálno-analógový prevodník (DAC), uvádza Apple.

Ako sme uviedli, očakávané zlepšenie kvality streamu bude dostupné pre všetkých členov Apple Music v rámci štandardného predplatného. Jedinou podmienkou je, že musia používať najnovšiu verziu aplikácie Apple Music, respektíve najnovšie verzie systémov iOS, iPad OS, macOS a tvOS.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať