Sony PS VR2: Prvé informácie o očakávanom VR headsete pre PS5. Na čo sa môžeme tešiť?

Nadchádzajúca generácia headsetu má ponúknuť 4K HDR obraz s rozlíšením 2 000 x 2 040 pixelov na jedno oko. Vylepšení sa máme dočkať aj v rámci zorného poľa, ktorá má dosahovať slušných 110 °.

Japonské Sony konečne prinieslo prvé informácie týkajúce sa novej generácie VR headsetu pre konzolu PS5. A síce ich nie je extra veľa, ponúkajú nám aspoň ako takú predstavu o tom, na čo sa môžeme v (dúfajme) blízkej budúcnosti tešiť.

Ako píše server TechCrunch, pôvodná generácia VR headsetu pre PlayStation, PSVR, bola schopná, jednoduchá na použitie a pomerne cenovo nenáročná. To, v čom mierne zaostávala, bol hardvér. A práve to je to, čo sa má pri PS VR2 zmeniť.

Nadchádzajúca generácia headsetu má ponúknuť 4K HDR obraz s rozlíšením 2 000 x 2 040 pixelov na jedno oko. Vylepšení sa máme dočkať aj v rámci zorného poľa, ktorá má dosahovať slušných 110 °. Výrobca mal ďalej zvoliť technológiu OLED a obnovovaciu frekvenciu od 90 do 120 Hz.

Sledovanie očí a foveated rendering

Čo sa týka funkcií, podporované by malo byť sledovanie pohybu očí, ktoré môže výrazne uľahčiť ovládanie, a to nielen v prostredí hier. Poteší taktiež implementácia technológie známej ako foveated rendering.

TIP REDAKCIE
NÁVOD: Takto získate Windows 11 zadarmo alebo za menej ako 6 €!

Ide o systém vykresľovania, ktorý kooperuje s funkciou sledovania očí, a to tak, že zatiaľ čo v centre videnia ponecháva plné rozlíšenie, v periférnych, respektíve okrajových oblastiach udržiava menšie množstvo pixelov. Headset tak ušetrí značné množstvo síl, ktoré môže radšej koncentrovať na miesto, na ktoré sa užívateľ skutočne pozerá.

PS VR2 budú samozrejme sprevádzať aj nové ovládače, o ktorých sme pôvodne počuli už v marci. Podrobnejšie sme sa im venovali v tomto článku.

Na dátum debutu novej generácie VR headsetu stále čakáme.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať