Sony predstavilo nové VR ovládače pre PS5. Ponúkajú haptickú odozvu aj ergonomický dizajn

Žiaľ, konzola je stále raritou.

Štúdio Sony predstavilo nové ovládače určené pre virtuálnu realitu v prostredí konzoly PS5. Žiaľ, nová generácia je stále ako-takou raritou, nakoľko ju nemožno ľahko dostať. Slabá dostupnosť PS5 je zavinená čipovou krízou, ktorá zasahuje viacero odvetví a tým pádom aj výrobcov.

Nové ovládače určené pre virtuálnu realitu sa vyznačujú svojím netradičným, no na pohľad ergonomickým dizajnom. Ich guľatý tvar umožnil spoločnosti šikovne umiestniť adaptívne spúšte, čo je technológia, ktorú možno nájsť aj v ovládači DualSense.

Nové VR ovládače pre PS5
Zdroj: Sony

Ovládače disponujú detekciou dotyku aj haptickou odozvou

Okrem toho ovládače disponujú aj vibračnou spätnou väzbou, ktorá pomôže hráčom sa plne ponoriť do toho pravého herného zážitku. Ponúkajú taktiež detekciu dotyku, ktorá má zase umožniť užívateľom vykonávať prirodzenejšie pohyby rukami počas hrania.

Nové VR ovládače pre PS5
Zdroj: Sony

Na spodnej strane ovládačov sa nachádza malý kruh, ktorý má priamo komunikovať s novým VR headsetom. Dizajn tohto headsetu nám síce zatiaľ nebol odhalený, no vieme, že ponúkne lepšie zorné pole, rozlíšenie a bude aj jednoduchší na používanie.

Smutnou správou je, že pravdepodobne nedebutuje tento rok, píše Gizmochina. Firma už ale má čoskoro zapojiť herných vývojárov do testovania.

TIP REDAKCIE
Francúzi modernizujú: Na orbitu vyslali najmodernejšiu vojenskú družicu
Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať