Slovenský InoBat prilákal ďalšiu veľkú rybu: Americkú firmu Ideanomics

V poslednom období obdržala slovenská spoločnosť investície v objeme desiatok miliónov eur.

Spoločnosť InoBat Auto len pred nedávnom oznámila, že uzavrela investičnú dohodu s indickým výrobcom priemyselných a automobilových batérií Amara Raja. Teraz informuje, že získala ďalšieho investora, americkú firmu Ideanomics Mobility.

Ideanomics Mobility je globálnym špecialistom v odvetví výroby elektrických vozidiel, ktorý je kótovaný na newyorskej NASDAQ. Jeho investícia poputuje primárne do výskumno-vývojového centra a pilotnej batériovej linky, ktorú InoBat Auto vybuduje Voderadoch.

Spoločné aktivity chcú zamerať aj na navrhovanie, vývoj, výrobu a distribúciu batérií na americkom trhu. Zámerom spolupráce je urýchliť rast dcérskych spoločností Ideanomics a ponúknuť výrobnú alternatívu, najmä pre zákazníkov so sídlom v USA a Európe, uvádza InoBat.

inobat
Ilustr. foto: Ideanomics

Americkú firmu zaujal spôsob, akým chce slovenská spoločnosť batérie vyrábať. Každému zákazníkovi má v pláne vyrábať batérie na mieru podľa jeho špecifických potrieb, čím získa vyššiu pridanú hodnotu ako tradičný katalógový prístup konkurencie.

Peniaze investujú do výskumu

Do spojenia s Ideanomics sme išli s nadšením. Partnerstvo nám umožní investovať do výskumu ešte lepších batérii pre cestné a mimocestné elektromobily a zvýšiť našu kapacitu a možnosti na trhu e-mobility v USA,” vysvetlil Marián Boček, generálny riaditeľ spoločnosti InoBat Auto.

TIP REDAKCIE
Samsung potvrdil dátum predstavenia série Galaxy S22

Výška tejto investície známa nie je, no v poslednom období obdržala slovenská spoločnosť investície v objeme desiatok miliónov eur, a to od svetových firiem Rio Tinto a Amara Raja. Do spoločnosti dávnejšie investoval aj ČEZ. Prostriedky budú použité na rozvoj výskumu a vývoja batérií, ktorý bude prebiehať v centre vo Voderadoch.

InoBat v súčasnosti vyvíja výskumné a vývojové centrum batérií a výrobnú linku vo Voderadoch. V budove budú laboratóriá na výskum a vývoj, kancelárie aj prototypová linka na výrobu batérií. Budú sa tu nachádzať aj ultrasuché priestory pre batérie a rôzne systémy a technológie zamerané na ochranu životného prostredia, zdravia zamestnancov a bezpečnosť. Centrum by malo byť dokončené do konca roka 2022.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať