oneplus 10 Pro

OnePlus 10 Pro: Výrobca potvrdzuje 120 Hz displej, čip Snapdragon a ďalšie parametre

OnePlus svoj nový top-end smartfón odhaľuje postupne.

Čínska značka OnePlus svoju nadchádzajúcu vlajkovú loď netají, práve naopak. Podrobnosti o smartfóne OnePlus 10 Pro zverejňuje vo vlastnej réžii, vďaka čomu si môžu byť potenciálni zákazníci istí tým, čo ich čaká.

Výrobca najskôr odhalil vzhľad smartfónu OnePlus 10 Pro, presnejšie dizajn jeho zadnej časti, kde dominuje masívny foto modul s tromi fotoaparátmi, LED bleskom a nálepkou švédskej firmy Hasselblad. Smartfón bude podľa obrázkov dostupný v čiernej a zelenej farbe.

OnePlus k oficiálnym vizualizáciám teraz prihadzuje tabuľku so špecifikáciou, na Twitteri ju zdieľal zakladateľ spoločnosti Pete Lau. Hoci v nej neuviedol všetko, aspoň ňou potvrdil existujúce klebety, ktoré možnú výbavu smartfónu naznačovali.

oneplus 10 Pro
Foto: OnePlus

OnePlus 10 Pro bude štandardným vlajkovým modelom roku 2022, nič prekvapivé sa preto v technickom liste nenachádza. Vysoký výkon, perfektný displeji či poriadna batéria s rýchlym nabíjaním sú, respektíve budú, spoločným menovateľom väčšiny tohtoročných smartfónov pochádzajúcich z tej najvyššej triedy.

Špičková výbava

OnePlus potvrdil, že model 10 Pro poženie čipset Snapdragon 8 Gen 1. Kapacitu operačnej pamäte a úložiska, žiaľ, neprezradil. Predpokladať ale môžeme minimálnu konfiguráciu 8/128 GB (LPDDR5 a UFS 3.1).

TIP REDAKCIE
Slováci majú najvýkonnejší superpočítač: Vyrovnáva sa ľudskému mozgu!

Prvú ligu si zahrá aj displej, obrazovka bude mať 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Pôjde o kvalitný LTPP Fluid AMOLED panel, pravdepodobne pochádzajúci z dielne Samsungu.

OnePlus ďalej uviedol, že sa na zadnej strane ocitnú tri fotoaparáty s rozlíšením 48, 50 a 8 Mpx. Spomína aj Dual OIS – optickú stabilizáciu obrazu. Úroveň svetelnosti a ohniskové vzdialenosti nepoznáme. Staviť by sme si ale mohli na hlavný, ultraširoký a fotoaparát s optickým priblížením.

Batéria? Kapacita 5000 mAh, 80 W drôtové a 50 W bezdrôtové nabíjanie SuperVOOC materskej firmy Oppo. Zo zostávajúcej potvrdenej špecifikácie spomenieme NFC čip, Android 12 zhmotnený v prostredí OxygenOS 12, stereo reproduktory, prednú 32 Mpx selfie kameru, Bluetooth 5.2 a rozmery 163 x 73,9 x 8,5 milimetra.

OnePlus 10 Pro sa začne predávať v priebehu tohto mesiaca, 11. januára 2022. Na novinku si ako prví siahnu zákazníci z Číny, kde predaj prioritne odštartuje. Nevieme, kedy smartfón hranice Číny opustí a dorazí do Európy. Trvať to môže pár týždňov, ak nie mesiacov.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať