Slovenský InoBat hlási obrovský úspech: Ďalšia dôležitá investícia!

Spoločnosť Amara Raja vloží do slovenskej baterkárne 10 miliónov eur.

Slovenská spoločnosť InoBat Auto, ktorá vo Voderadoch buduje výskumno-vývojové centrum a výrobnú linku na batérie pre elektromobily, získala ďalšieho investora. Ide o indickú firmu Amara Raja, ktorá sa zaoberá výrobou priemyselných a automobilových akumulátorov.

Cieľom investície je umožniť indickému výrobcovi vstup na rastúci európsky trh s batériami, no taktiež sprostredkovať expanziu InoBatu na zahraničné trhy, vysvetľuje spoločnosť v tlačovej správe.

Amara Raja Batteries Limited dodáva batérie OEM partnerom ako Ford India, Honda, či Hyundai. Spoločnosť funguje od roku 1985, zamestnáva cez 15 tisíc ľudí a pôsobí tiež potravinárskom a spracovateľskom priemysle. Na domácom trhu je známa vďaka vlastnej značke automobilových batérií Amaron, ktorá je v Indii druhou najpredávanejšou.

Úvodným predmetom spolupráce medzi spoločnosťami bude rozvoj výskumno-vývojových praktík. Z dlhodobého pohľadu si InoBat predstavuje prienik jeho technológií aj na nové, zahraničné trhy.

TIP REDAKCIE
Elon Musk na nikoho nečaká: Neuralink chce začať testovanie na ľuďoch
inobat
Ilustr. obr. InoBat Auto

Pre InoBat ide o strategicky významný krok, najmä vo vzťahu k plánovanej výstavbe gigafabrík na území Európy i globálne, uviedol Marián Boček, šéf spoločnosti InoBat Auto. Výška investície nie je oficiálne známa. Indický server The Hindu ale píše o sume 10 miliónov eur.

Nejde o prvú investičnú dohodu, ktorú spoločnosť InoBat Auto uzavrela. V novembri oznámila, že do nej investuje gigant Rio Tinto, významná spoločnosť z odvetvia ťažby nerastov. Ide o anglo-austrálsku firmu s trhovou kapitalizáciou viac ako 100 miliárd dolárov, ktorá obchoduje na burzách v New Yorku a Londýne. 

InoBat Auto podporuje skupina niekoľkých investorov a technologických firiem. Okrem vedúceho investora IPM Group to je ČEZ, Matador, AEN, MSM Group, Across či Wildcat Discovery Technologies. V posledných mesiacoch sa k nim pridal spomínaný Rio Tinto a najnovšie Amara Raja z Indie.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať