Tesla Cybertruck

Cybertruck tento rok nepríde: Tesla má spustiť výrobu začiatkom 2023

Tesla mení poniektoré vlastnosti a funkcie Cybertrucku, a to aby v porovnaní s inými pick-upmi pôsobil atraktívnejšie.

Esteticky nekonvenčný elektromobil Cybertruck nám bol predstavený koncom roka 2019. No hoci od tohto okamihu ubehli už vyše dva roky, vozidlo sa ešte stále nedopracovalo do štádia produkcie. Kedy konečne nastane očakávaný zlom?

Podľa novej správy od agentúry Reuters, na ktorú upozornil server Teslarati, sa výroba elektromobilu nezačne ani v aktuálnom roku. Zdroje, ktoré poskytli agentúre túto informáciu, tvrdia, že Tesla mení poniektoré vlastnosti a funkcie Cybertrucku, a to aby v porovnaní s inými pick-upmi pôsobil atraktívnejšie. V medzičase totiž do tohto segmentu vstupujú aj konkurenčné vozidlá ako Ford F-150 Lightning či Rivian R1T.

Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck

2023 vyzerá reálne

Kedy sa teda začne Cybertruck konečne vyrábať? Všetko nasvedčuje tomu, že sa tak stane počas prvého kvartálu 2023. Elon Musk, šéf automobilky, má počas vyhlasovania výsledkov za štvrtý kvartál posledného fiškálneho roku poskytnúť podrobnejší časový rozvrh, ktorý upresní obdobie pre štart výroby Cybertrucku. To by sa malo konať 26. januára o 23:30 nášho času.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 Ultra: Tak šialene gigantický fotomodul na telefón snáď ešte nebol!

Pôvodne sa predpokladalo, že výroba elektrického pick-upu začne počas 2022. Tesla však tieto predpoklady zmietla zo stola ešte koncom minulého roku, kedy odstránila všetky odkazy hovoriace o aktuálnom roku ako potenciálnom období štartu výroby. Rok 2023 vyzerá veľmi reálne, nakoľko ho počas samitu zastrešovanom denníkom WSJ spomenul aj Musk. Konkrétnejšie časové okno však neposkytol.