oneplus 10 Pro

Výrobca poodhalil dizajn OnePlus 10 Pro, predávať sa začne v januári

Prednosť dostane čínsky trh.

OnePlus 10 Pro ako nová vlajková loď známeho čínskeho výrobcu na svoju premiéru zbytočne čakať nebude. Výrobca mobilnú novinku predstaví o pár dní, a to na čínskom trhu, informuje XDA.

Neoficiálne vizualizácie ukazovali, že rozpoznávacím prvkom smartfónu OnePlus 10 Pro sa stane masívny foto modul so štyrmi kruhmi (tri fotoaparáty a LED blesk) a logom ikonickej švédskej spoločnosti Hasselblad.

Výrobca túto skutočnosť potvrdzuje. Zverejnil tlačové náhľady, ktoré zobrazujú zadnú stranu smartfónu v celej kráse. Pohľad na prednú časť zariadenia chýba, na tomto mieste by sa však nemali udiať žiadne veľké prekvapenia. Podľa obrazových materiálov bude OnePlus 10 Pro dostupný v čiernej a zelenej farbe.

oneplus 10 pro
Foto: OnePlus

Je možné, že onedlho spoznáme iba jeden vlajkový smartfón od OnePlus. Štandardný model, bez označenia „Pro“, spoločnosť nespomína. Menuje len OnePlus 10 Pro. Tabuľku so špecifikáciou si výrobca zatiaľ necháva pre seba, všetky detaily sa dozvieme v najbližších dňoch.

oneplus 10 Pro
Foto: OnePlus

Už teraz sa ale môžeme spoľahnúť na čipset Snapdragon 8 Gen 1 a OLED displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Dobré šance má i 5000 mAh batéria s 80 W nabíjaním alebo 50 Mpx snímač väčších rozmerov značky Sony, ktorý bude uložený za primárnym objektívom. Prekvapením by nemal byť ani Android 12.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S22 vraj príde o deň neskôr, podujatie sa má konať 9. februára
oneplus 10 Pro
Foto: OnePlus

Na predstavenie nebudeme čakať dlho. Prebehne na čínskom trhu, a to 11. januára 2022. V rovnaký deň sa zariadenie začne v Číne zároveň predávať. Európania si budú musieť na novinku počkať, do ostatných kútov sveta sa z Číny dostane neskôr.

S kým bude OnePlus 10 Pro súperiť o zákaznícku priazeň? Je to napríklad Motorola Moto Edge X30 – prvý smartfón s čipom Snapdragon 8 Gen 1 na svete. Karty zamieša Xiaomi 12 Pro a v neposlednom rade blížiaci sa Samsung Galaxy S22 Ultra.

Vyberať si z toho najlepšieho bude istotne príjemné, pokiaľ nosíte vo vrecku peňaženku s hrubším profilom. Na maloobchodné cene si ale musíme aj tak ešte počkať.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať