shareit

Ušetríte aj desiatky eur: Obchod Play dostane novú sekciu s hrami a aplikáciami v zľave!

Zaujímavé akcie na jednom mieste.

Obchod Play ako vstupná brána do sveta mobilných aplikácií, hier, filmov a ďalšieho obsahu je pomerne komplexný. Zástup rôznych kategórií, nastavení a funkcií doplní jedna novinka, sekcia s výhodnými ponukami. Google o nej informuje vo svojom blogu.

Obchod Play v tejto sekcii návštevníkom zobrazí relevantný digitálny obsah, ku ktorému sa môžu dostať za zvýhodnených podmienok. Google menuje napríklad výpredaje hier alebo zľavy na položky, ktoré mobilné hry obsahujú. Často ide o rôzne mince, drahokamy či iný prémiový obsah.

V uvedenej kategórii sa objavia aj aplikácie, ktoré vedia spotrebiteľom ponúknuť nejakú výhodu navyše. Môže ísť o bezplatné doručenie tovaru objednaného cez aplikáciu, jazdy zadarmo v taxi aplikáciách a iné bonusy, ktoré si vývojári pripravia.

Vhod určite padnú i zľavy na filmy a knihy, ktoré si môžu používatelia vypožičať alebo rovno zakúpiť. Google dá do pozornosti aj aplikácie s 30-dňovým skúšobným obdobím, čím bude používateľov motivovať, aby si vyskúšali niečo nové.

TIP REDAKCIE
Jedlo doručené robotom? Uber načrtol budúcnosť donáškových služieb

Množstvo popredných aplikácií uzamyká svoje prémiové funkcie za predplatné. Takto si bude môcť zákazník aplikáciu najskôr vyskúšať bez toho, aby za ňu zaplatil. Čo presne sa ale bude v novej sekcii nachádzať, nie je ešte známe.

obchod play
Zdroj: Blog Google

Google hovorí, že na zvýhodnených ponukách spolupracuje s vývojármi niektorých popredných aplikácií. Jednou z nich je napríklad športová aplikácia Strava.

Nová sekcia sa v obchode Play objaví v priebehu najbližších týždňov, a to na trhu v Spojených štátoch, Indii a Indonézii. V priebehu tohto roka sa dostane do ďalších krajín. O ktoré pôjde, blog neinformuje. Zostáva veriť, že sa dostane aj k nám.

Sekciu Ponuky a upozornenia môžete v obchode Play vidieť už teraz. Nachádza sa v menu za profilovým obrázkom. Je však prázdna, ak opomenieme možnosť zadania promo kódu. Po príslušnej aktualizácii sa táto záložka presunie do spodnej lišty rozhrania obchodu Play.