Netflix je na Galaxy S22 pripravený: Certifikoval čip chystaných noviniek

Kompatibilita s HD (a HDR) obsahom.

Spoločnosť Samsung už potvrdila, že 9. februára predstaví nové vlajkové lode Galaxy S22. Početné úniky informácií z posledných mesiacov prezradili o nových zariadeniach takmer všetko, výnimkou nie sú ani približné maloobchodné ceny.

Európske verzie smartfónov Galaxy S22 má poháňať čipset Exynos 2200 s grafikou Xclipse 920, ktorá je postavená na architektúre RDNA 2 od AMD. V Amerike, Indii alebo Číne sa budú smartfóny predávať s čipom Snapdragon 8 Gen 1 od Qualcommu.

Dostupnosť čipsetu Exynos 2200 najnovšie (nepriamo) potvrdzuje aj Netflix. Nový zdroj výkonu sa objavil v zozname podporovaných zariadení a čipsetov. Tento zoznam ukazuje, ktoré zariadenia zvládnu prehrávať obsah vo vysokom rozlíšení a v HDR zobrazení. Pozrieť si ho môžete TU.

Galaxy S22
Zdroj: Samsung

Netflixu niekedy chvíľu trvá, kým nové zariadenie na takýto zoznam pridá. Napríklad, smartfóny Pixel 6 sa takejto podpory dočkali až 4 mesiace po ich predstavení. V prípade modelov Galaxy S22 to ale bude inak, s HD (a určite aj s HDR) obsahom na Netflixe budú kompatibilné hneď, ako sa dostanú spotrebiteľom do rúk.

TIP REDAKCIE
Mars v tých najprecíznejších detailoch: Tieto nádherné 8K zábery musíte vidieť!

Na podujatí Galaxy Unpacked 2022, ktoré prebehne 9. februára o 16. hodne nášho času, spoznáme tri smartfóny: Štandardný Galaxy S22, verziu S22 Plus a to najlepšie, S22 Ultra.

Posledný menovaný model bude duchovným nástupcom série Galaxy Note. Dostane hranatejší dizajn, veľký displej so zakrivenými okrajmi a slot s dotykovým perom S Pen. Najlepšie vybavená verzia môže stáť až 1 449 eur. Základ, Galaxy S22 s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom, vyjde na približne 849 eur.