Samsung potvrdil dátum predstavenia série Galaxy S22

Galaxy Unpacked 2022 prebehne 9. februára.

Po obvyklom kolotoči uniknutých informácií a zákulisných správ spoločnosť Samsung potvrdzuje, že sériu smartfónov Galaxy S22 predstaví 9. februára. Tento dátum bol známy už skôr, teraz však dostal oficiálnu pečiatku.

Smartfóny Galaxy S22 juhokórejský Samsung odprezentuje prostredníctvom živého online vysielania. Stream odštartuje o 16. hodine nášho času na YouTube.

Podľa stručného tlačového oznámenia spoznáme 9. februára najzaujímavejšie zariadenia série Galaxy S, aké boli kedy vyrobené. V tomto smere sa očakáva prepojenie s líniou Galaxy Note, najlepšie vybavený model Galaxy S22 Ultra prevezme hranatejší dizajn s otvorom pre dotykové pero S Pen.

galaxy s22
Foto: Samsung

Krátka video upútavka okrem toho naznačuje, že smartfóny dokážu zachytiť v zlých svetelných podmienkach ešte kvalitnejšie fotografie. Žiadne konkrétne informácie, okrem potvrdenia uvedeného dátumu, však Samsung ďalej neuvádza.

Chýba nám zmienka o tabletoch Galaxy Tab S8, o ktorých sa povráva, že budú predstavené spolu so smartfónmi Galaxy S22. Možno pôjde o „prekvapenie“, alebo si Samsung ich premiéru odloží na neskôr.

TIP REDAKCIE
Google odhalil Pixel Watch. Budú schopné konkurovať hodinkám od Apple?

Z posledných indícií Roland Quandt z nemeckého winfuture.de pred pár dňami uverejnil predpokladané európske ceny mobilných noviniek z dielne Samsungu. Hoci ich treba brať s rezervou, od skutočnosti ďaleko mať nemusia.

Najdostupnejším má byť Samsung Galaxy S22 s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom, predávať sa má za 849 eur. To najlepšie, Galaxy S22 Ultra (12/512 GB), môže stáť až 1449 eur.