Kutil vyrobil najväčšiu powerbanku na svete s kapacitou 27 000 000 mAh!

projektu stará úplne sám. Jeho prácou je dokonca aj ochranný rám či kabeláž vyúsťujúca do približne 60 portov.

Powerbanky sú šikovným vynálezom, ktorého výhody využívame hlavne vtedy, keď sa chystáme stráviť nejaký čas mimo elektrickej zásuvky. Ich kapacity sa však v priebehu posledných rokov príliš nenavýšili, a preto niektorým prestávajú stačiť. Do tejto skupiny sa zaraďuje aj kutil vystupujúci ako Handy Geng, ktorý sa rozhodol vytvoriť vlastnú powerbanku s kapacitou, aká sa skutočne len tak nevidí.

Geng otvára 7 a pol minúty dlhé video vetou, v ktorej vyjadruje nespokojnosť s veľkosťou svojej aktuálne powerbanky. Trh mu neponúkal to, čo vyžadoval, a tak sa rozhodol konať. Vytvoril tak vlastnú powerbanku, ktorej kapacita má činiť neuveriteľných 27 miliónov mAh. Takáto hodnota vystačí na nabitie okolo 5 tisíc telefónov s 3 000 mAh batériami, píše Android Authority.

Kutil sa o väčšinu projektu stará úplne sám. Jeho prácou je dokonca aj ochranný rám či kabeláž vyúsťujúca do približne 60 portov.

TIP REDAKCIE
Hanba na sto honov: Google Pixel Watch vraj poháňa 4-ročný procesor

Nielen pre smartfóny

Pochopiteľne, tak ohromná powerbanka nemusí slúžiť len na nabíjanie smartfónov. Jej kapacita je dostatočná aj na poháňanie väčších spotrebičov, ako sú televízory, chladiace boxy či dokonca aj práčky.

Jedinou nevýhodou môže byť jej veľkosť. Asi každému je jasné, že 27 miliónov mAh sa nezmestí len tak niekam. V tomto prípade má úložisko energie rozmery porovnateľné s menším autom.

Tak či onak, ide o unikátny projekt, ktorý si vo svete nájde nejedno šikovné využitie. Na čo by ste tak obrovskú powerbanku využili vy?