Pomáhať a chrániť? Dvaja policajti namiesto lupičov chytali Pokémonov

Namiesto toho, aby pomohli kolegovi, chytali Snorlaxa.

Rok 2022 ešte len začal a už tu máme ďalší bizarný príbeh. Dvaja policajti z amerického Los Angeles totiž namiesto vykonávania svojho zamestnania radšej hrali mobilnú hru Pokémon Go. Vyplýva to z informácií publikovaných v The New York Times.

Policajti mali podľa audiovizuálneho záznamu z policajného auta ignorovať hlásenie o lúpeži, ku ktorej bol privolaný aj ich kolega. Namiesto pomoci sa rozhodli, že budú loviť kreslených pokémonov. Je nutné podotknúť, že celý prípad sa odohral ešte v roku 2017, teda v roku, keď patrila hra Pokémon Go medzi najpopulárnejšie na svete.

Zo záznamu, v ktorom je počuť konverzáciu oboch policajtov jasne počuť, ako riešia dôležitý prípad. Mali len štyri minúty. Štyri minúty na to, aby chytili svojho kresleného páchateľa. Nakoniec sa im to podarilo a skutočne ho chytili. Policajtom sa podarilo skrotiť Snorlaxa, teda jedného z pokémonov. Keď s ním skončili, našli si ďalší cieľ – ďalšieho pokémona, Togetica.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S22: Predstavenie má prebehnúť už 8. februára

Na vypočúvaní klamali

Ten však vzdoroval viac, ako očakávali. „Táto vec so mnou bojuje!,“ vykríkol jeden z nich. Ich správania neušlo prísnym očiam spravodlivosti. Počas vypočúvania sa dozvedeli aj verdikt, ktorý ich určite nepotešil. Obaja totiž dostali výpoveď.

Nepomohli im ani výhovorky, ktoré boli zjavne klamlivé. Policajti totiž tvrdili, že oni hru v skutočnosti nehrali. Na Pokémonov len dávali pozor a informácie o ich polohe len posúvali svojim známym. To im však nikto neuveril, a tak sa s policajným zborom museli rozlúčiť.

Total
55
Zdieľaní
Total
55
Zdieľať