Máte Samsung telefón: Mnohé modely práve získavajú aktualizáciu na Android 12!

Galaxy S20, S10 aj Galaxy Note 20.

Spoločnosť Samsung zvyšuje svoj aktualizačný náskok pred konkurenciou. Operačný systém Android 12 s používateľským rozhraním One UI 4.0 mieri po krátkej dobe do ďalších smartfónov.

Samsung už stihol zaktualizovať súčasný vlajkový rad Galaxy S21 a skladacie smartfóny Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3. Hoci doručovanie operačného systému Android 12 sklápacím zariadeniam kvôli istým problémom na chvíľu pozastavil, po pár dňoch ho rozbehol opäť.

Aktualizačnú priazeň si v tejto chvíli začínajú užívať majitelia smartfónov Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra, a taktiež 5G verzie modelu Galaxy S20 FE, informuje Sammobile.

Android 12
Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Podľa komunitného XDA fóra sa Android 12 dostáva aj do medzinárodných verzií smartfónov Galaxy S10. Línia Galaxy Note 10 musí na novú verziu operačného systému ešte chvíľu počkať, dlho by to však trvať nemalo.

Pre Galaxy S10 a Note 10 ide o poslednú veľkú aktualizáciu, keďže prišli na trh s operačným systémom Android 9. Bezpečnostné záplaty, resp. aktualizácie zabezpečenia, ktorých súčasťou však môžu byť aj nové funkcie, budú smartfóny dostávať naďalej. Do „starého železa“ tak ešte nepatria.

TIP REDAKCIE
Netflix neprilákal dosť nových predplatiteľov: Akcie firmy spadli o 20 %

Čo je dôležité, dostupnosť aktualizácie hlásia používatelia zo Švajčiarska a Nemecka. Ako obvykle, Samsung ju distribuuje vo vlnách. Keďže je reč o európskom regióne, update by sa mal čoskoro objaviť v ďalších prislúchajúcich krajinách vrátane Slovenska.

Android 12
Samsung Galaxy S10+

Ak pôjde všetko hladko a nevyskytnú sa žiadne problémy, čo bol prípad Galaxy Z Flip 3, väčšina vlastníkov uvedených zariadení by mohla s najnovšou verziou systému pracovať ešte pred koncom tohto roka, poprípade začiatkom toho nového.

Aktualizácia na novú verziu systému sa ohlási sama prostredníctvom upozornenia. Nedočkavci si môžu jej dostupnosť skontrolovať v nastaveniach smartfónu, v časti Aktualizácia softvéru.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať