apple

Apple má novú reklamu, použil v nej autentické nahrávky z tiesňovej linky

Funkcie SOS a Detekcia pádov v hodinkách Apple Watch už pomohli nejednému používateľovi.

Spoločnosť Apple zverejnila novú reklamu na hodinky Apple Watch, ktorá je veľmi jednoduchá, no zároveň silná. Namiesto štýlových záberov zobrazujúcich vyleštený produkt a celý rad funkcií obsahuje niečo iné, dramatické nahrávky z tiesňovej linky.

Apple prostredníctvom novej reklamy zdôrazňuje potenciál hodiniek, v rámci ktorého môžu byť nápomocné v krízových situáciách, pri záchrane životov a zdravia, všíma si server MacRumors. V napínavej reklame zaznejú časti nahrávok troch ľudí, ktorí si privolali pomoc práve pomocou hodiniek Apple Watch.

Osoba menom Amanda v rozhovore s dispečerom uvedie, že mala dopravnú nehodu, pri ktorej sa jej auto prevrátilo a začína sa plniť vodou. Jason si zase cez hodinky privolal pomoc po tom, ako ho silný vietor začal unášať na jeho paddleboarde na šíre more.

Apple Watch pomohli aj farmárovi Jimovi, ktorý si po ťažkom páde zlomil nohu. Operátorovi americkej tiesňovej linky 911 povedal, že nemá prístup k svojmu smartfónu a telefonuje cez hodinky.

Apple v novej reklame prezentuje funkciu SOS, prostredníctvom ktorej sa dá cez hodinky Apple Watch rýchlo a jednoducho privolať pomoc a upozorniť tiesňové kontakty. Ako túto funkciu používať, výrobca podrobne vysvetľuje na svojich stránkach.

TIP REDAKCIE
Veľké vylepšenie pre foťáky: Apple má pri iPhone 14 výrazne navýšiť počet megapixelov
apple watch
Foto: Apple

V druhej reklame, ktorú Apple zdieľal na sociálnej sieti Twitter, zase vyzdvihuje funkciu detekcie pádov. V tomto prípade je ústrednou postavou cyklista Bob, ktorý pri jazde na horskom bicykli v lese spadol a omdlel.

Hodinky Apple Watch tvrdý pád zaznamenali a automaticky kontaktovali tiesňovú linku, ktorej zároveň poskytli údaje o presnej polohe zraneného.

Hodinky Apple Watch už neraz ukázali, že naozaj dokážu pomôcť v nezávideniahodných situáciách súvisiacich s rizikom ohrozenia zdravia alebo života. Medializovaných bolo hneď niekoľko prípadov.

V roku 2019 pomohla detekcia pádov v hodinkách Apple Watch 67-ročnéu mužovi z Nórska, ktorý omdlel v kúpeľni a spadol na dlážku. Známy je prípad cyklistu, ktorý si cez hodinky zavolal pomoc po tom, ako spadol do rozvodnenej rieky.

Pred koncom roka 2018 jedného z používateľov hodinky upozornili na fibriláciu predsiení – poruchu srdcového rytmu, vďaka čomu okamžite vyhľadal lekára.

Pre hodinky od Apple ide o dobrú reklamu. No kto by nechcel produkt, ktorý mu môže zachrániť život. Uvedené snímky si môžete pozrieť nižšie.

Aktuálna cena smart hodiniek Apple Watch Series 6

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať