Cyklistu takmer usmrtila rieka, život mu zachránili Apple Watch

Cyklista bol strhnutý zo svojho bicykla a spadol rovno do rozvodnenej rieky River Wye v meste Hereford.

Technológie zachránili ďalší ľudský život. Cyklista sa ocitol tvárou v tvár smrti, keď ho unášala rozvodnená rieka. Z posledných síl si však vďaka inteligentným hodinkám Apple Watch dokázal privolať pomoc, ktorá ho zo spárov nemilosrdnej vody vyslobodila. Incident sa odohral v Anglicku, informuje publikácia 9to5Mac.

Cyklista bol strhnutý zo svojho bicykla a spadol rovno do rozvodnenej rieky River Wye v meste Hereford. Prúd mal muža unášať celú jednu míľu (približne 1,6 km). Následne sa mu však podarilo chytiť vetvy stromu, kde sa udržal až do príchodu záchranných zložiek. “Boli sme prekvapení, že nepovolil,” povedal Sean Bailey, veliteľ miestnej hasičskej stanice.

Apple Watch

Pomoc si privolal prostredníctvom Apple Watch

Muž počas toho, ako sa snažil udržať konára stromu, využil svoje Apple Watch k tomu, aby si privolal pomoc. Hodinky taktiež poskytli identifikáciu miesta, kde sa v čase privolania pomoci nachádzal. Našťastie, s pomocou okoloidúcich a privolaných zložiek sa podarilo cyklistu zachrániť. Celá záchranná akcia mala trvať približne 20 minút.

TIP REDAKCIE
Divadelný ústav sa stal partnerom Google: Absolvujte unikátnu online výstavu

Príbeh má teda šťastný koniec, a to z veľkej časti práve vďaka moderným technológiám, v tomto prípade inteligentným hodinkám. Ak by ich muž v čase incidentu nemal, všetko mohlo dopadnúť úplne inak.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať