popcorn time

Aplikácia Popcorn Time skončila, odkazovala na pirátske kópie filmov a seriálov

Hollywood môže oslavovať.

Aplikácia Popcorn Time fungovala podobne ako Netflix. Po jej otvorení ste si mohli vybrať niektorý z množstva seriálov a filmov a pustiť sa do sledovania. Rozdielom však bolo, že vás to nestálo ani jediné euro. Aplikácia totižto ponúkala prístup k pirátskym, teda nelegálnym kópiám audiovizuálnych diel.

Aplikácia Popcorn Time bola spustená v roku 2014, jej tvorcovia však projekt krátko po štarte opustili. O pirátsky stream sa následne začala starať a prevádzkovať ho komunita vývojárov. Problém s tým nebol, aplikácia fungovala pod hlavičkou otvorených zdrojov.

Popcorn Time sa z trhu stiahol za svoju históriu niekoľkokrát, vždy ho ale nadšenci priviedli späť k životu. Ani aktuálny koniec aplikácie nemusí byť definitívny, môže mať k tomu ale blízko.

Zdá sa, že aplikácia končí kvôli tomu, že o ňu používatelia strácajú záujem. Na oficiálnom webe zverejnil prevádzkovateľ graf, ktorý ukazuje, že vyhľadávanie aplikácie na internete (Google Trends) kontinuálne klesalo.

TIP REDAKCIE
TikTok plánuje veľkú zmenu: Pripravte si peňaženky, už to nebude zadarmo!
popcorn time
Foto: popcorn-time.tw

Prvotný záujem o aplikáciu bol veľký, po roku 2016 ale nastal prudký pokles záujmu, až dosiahol súčasné minimum. Bloomberg informuje, že ukončenie prevádzky potvrdili ľudia stojaci za aplikáciou Popcorn Time prostredníctvom e-mailu.

Samozrejme, za odstavením aplikácie môžu stáť aj problémy so zákonom. Pre Popcorn Time by to nebola nová skúsenosť. Na prvé verzie aplikácie si posvietili úrady, hollywoodske štúdiá dokonca ťahali po súdoch jednotlivcov, ktorí si nelegálne kópie filmov a seriálov sťahovali, pripomína Engadget.

Vývojári spojení s aplikáciou v minulosti zodpovednosť odmietli s tým, že v skutočnosti žiadne filmy a seriály neobsahuje. Rovnako ako iné pirátske služby, aplikácia sa spoliehala na tzv. peer-to-peer sieť.

Aplikácia tak ľuďom poskytovala iba prístup k filmom a seriálom, ktoré boli uložené v počítačoch ostatných používateľov. P2P prenos súborov neobsahuje ani klientov, ani servery, len rovnocenné sieťové uzly.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať