fitbit

Najnižší tep majú Taliani, Fíni si radi pospia: Fitbit ukázal štatistiky za rok 2021

Celosvetový sumár zdravotno-športových údajov zo zariadení Fitbit.

Spoločnosť Fitbit zhromaždila anonymizované údaje zo svojich inteligentných hodiniek a náramkov, ktoré nosia na zápästí ľudia po celom svete. Výrobca zo športovo-zdravotných dát vytvoril štatistiku, ktorá prezrádza niekoľko zaujímavostí.

Fitbit zo zozbieraných údajov napríklad zistil, že používatelia spali v roku 2021 v priemere 6,5 hodiny. To je menej než 7 až 9 hodín pre dospelého človeka, ktoré odporúča inštitút National Sleep Foundation.

fitbit
Foto: fitbit.com

Väčšina ľudí sa zobúdzala v čase 7:03 hod. Naopak, k spánku sa uchýlili 18 minút po 23. hodine. Za najväčších spáčov označila spoločnosť obyvateľov Fínska. Nasleduje Írsko, Belgicko, Holandsko a Nový Zéland.

štatistika
Foto: fitbit.com

Komunita používateľov hodiniek a náramkov prešla za minulý rok 46 biliónov krokov. Alebo inak, absolvovala dovedna 35,4 milióna kilometrov. Najaktívnejším dňom bol 14. máj 2021. Najviac krokov prešliapali používatelia v Hongkongu.

Foto: fitbit.com

Najnižšiu srdcovú frekvenciu v pokoji majú Taliani nasledovaní Fínmi, Holanďanmi, Nórmi a Švédmi. Dalo by sa povedať, že používatelia z týchto krajín majú najzdravšie srdce. Čím je tep v pokoji nižší, tým lepšie.

TIP REDAKCIE
(Aktualizované) Realme Pad nedostane Android 12, predstavený bol pritom iba nedávno
tep
Foto: fitbit.com

Ide o dôležitý ukazovateľ úrovne kondície a celkového kardiovaskulárneho zdravia. Líšiť sa ale môže v závislosti od veku a iných faktorov. Najvyšší počet minút v aktívnej zóne srdcového tepu dosiahli Švajčiari. Vyššiu športovú aktivitu badať aj vo Švédsku či v Írsku.

Foto: fitbit.com

Štatistiku Fitbitu treba brať ako zaujímavosť, nie ako objektívne zrkadlo zdravotného stavu populácie. Aj keď má výrobca veľa spokojných zákazníkov, jeho hodinky a náramky nepatria medzi najpredávanejšie. Lepší výtlak na trhu v tejto triede zariadení má Apple, Samsung aj Xiaomi.

Rozhoduje aj spôsob používania nositeľných zariadení a v neposlednom rade to, že športové hodinky a náramky neslúžia ako náhrada štandardných lekárskych a diagnostických postupov.

Pokiaľ hodinky značky Fitbit vlastníte, štatistiku za rok 2021 by ste mali nájsť v mobilnej aplikácii. Vlani výrobca tieto čísla používateľom rozposlal aj do e-mailových schránok.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať