Elon Musk šokuje: Takto má po dokončení vyzerať nemecká Gigafactory!

Šéf úspešnej automobilky Tesla sa s nami podelil o náhľad na finálnu verziu Gigafactory, továrne nachádzajúcej sa na území Berlína, hlavného mesta Nemecka.

Šéf úspešnej automobilky Tesla sa s nami podelil o náhľad na finálnu verziu Gigafactory, továrne nachádzajúcej sa na území Berlína, hlavného mesta Nemecka. A musíme uznať, že vyzerá priam skvostne. Na novinku upozornila publikácia Electrek.

Elon Musk, aktuálne siedmy najbohatší človek planéty, sa s nami minulý rok v novembri podelil o svoje plány týkajúce sa výstavby prvej európskej Gigafactory, ktorá rastie na území Nemecka.

Nebolo to ľahké

Začiatky však neboli zrovna prechádzkou ružovou záhradou, nakoľko plány spoločnosti citeľne narušili environmentalisti (kvôli výrubu lesov) a následne aj stále pretrvávajúca pandémia koronavírusu.

Spoločnosť nedávno mierne pozmenila svoje plány, ktoré predložila vláde. Na základe toho sme sa dozvedeli, ako bude Gigafactory približne vyzerať.

via Electrek

Dnes sme však opäť o niečo múdrejší. Elon Musk sa s nami totiž podelil o náhľad na finálnu verziu nemeckej Gigafactory. Svojím doslova futuristickým prevedením sa bude odlišovať od už existujúcich tovární v Šanghaji a Nevade.

TIP REDAKCIE
Hudba z filmov a seriálov na jednom mieste: Spotify spustilo centrum Netflix
Zdroj: Elon Musk – via Electrek

Solárne panely a bazén?

Všimnúť si môžeme hneď niekoľkých zaujímavostí. Tou najvýraznejšou sú zrejme solárne panely umiestnené na streche továrne. Mnohých teda poteší správa, že Tesla na pohon továrne plánuje využiť obnoviteľný zdroj energie.

A ak sa pozriete pozornejšie, môžete si všimnúť, že na trávnatej ploche nachádzajúcej sa priamo nad vchodom je vybudované niečo, čo pripomína bazén. Či sa v ňom ale zamestnanci aj budú môcť kúpať, je zatiaľ otázne (a zrejme nepravdepodobné).

Produkcia štartuje budúci rok v júli

Produkcia elektromobilov v prostredí nemeckej Gigafactory má začať budúci rok v júli. S jej dokončením sa taktiež máme dočkať európskeho debutu Modelu Y.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať