Európska únia

EÚ predĺžila platnosť mobilného roamingu bez dodatočných poplatkov do roku 2032

Minimálne najbližších 10 rokov sa po návrate domov nebudete musieť obávať šokujúco vysokých faktúr. Koľko spotrebujete, toľko zaplatíte – bez nepríjemných prekvapení.

Vyjdednávači Rady EÚ a Európskeho parlamentu prichádzajú so skvelou novinkou, ktorá poteší predovšetkým vášnivých cestovateľov či ľudí, ktorí často cestujú za prácou do zahraničia. V celej EÚ po novom platí roaming bez dodatočných poplatkov, respektíve za domáce ceny, až do roku 2032, informuje Rada EÚ v tlačovej správe.

Aktualizovanie pravidiel roamingu znamená, že ľudia môžu aj po uplynutí doposiaľ stanovenej a platnej dohody (30. jún 2022) pri cestách do iných členských krajín EÚ telefonovať, odosielať SMS či surfovať na internete bez obáv z dodatočných poplatkov. “V revidovanom nariadení o roamingu sa upravujú maximálne veľkoobchodné ceny tak, aby poskytovanie maloobchodných roamingových služieb za domáce ceny bolo pre prevádzkovateľov v celej EÚ udržateľné,” uvádza Rada EÚ.

Nové podmienky budú platné pre všetkých, bez ohľadu na to, či do zahraničia cestujete za prácou alebo len na dovolenku. Minimálne najbližších 10 rokov sa po návrate domov nebudete musieť obávať šokujúco vysokých faktúr. Koľko spotrebujete, toľko zaplatíte – bez nepríjemných prekvapení.

TIP REDAKCIE
Ľudia si ho zamilovali: iPhone 13 bol koncom 2021 najobľúbenejším radom smartfónov

Čerstvá dohoda má vstúpiť do platnosti od 1. júla 2022.

Total
29
Zdieľaní
Total
29
Zdieľať