Windows vyzýva užívateľov, aby namiesto Chrome používali Edge

Microsoft sa všetkými možnými spôsobmi snaží presvedčiť užívateľov, že jeho webový prehliadač je na rozdiel od jeho minulých verzií omnoho lepší, rýchlejší a spoľahlivejší.

Natívny internetový prehliadač v prostredí operačného systému Windows sa v posledných rokoch neteší zrovna obrovskej popularite. Hoci je podľa Statcounter tretí najobľúbenejší zo všetkých, dá sa povedať, že väčšina využíva Edge výhradne na stiahnutie Google Chrome. Práve tomu patrí na trhu najväčší, konkrétne 64,04-percentný podiel.

Microsoft sa všetkými možnými spôsobmi snaží presvedčiť užívateľov, že jeho webový prehliadač je na rozdiel od jeho minulých verzií omnoho lepší, rýchlejší a spoľahlivejší. Obohatil ho o mnohé šikovné funkcie, no zdá sa, že to akosi nestačí. Rozhodol sa teda pritvrdiť ešte viac.

Tento prehliadač je ako z roku 2008!

Ako píše server The Verge odvolávajúci sa na zistenia portálu Neowin, ak v prostredí prehliadača Edge navštívite stránku pre stiahnutie Google Chrome, je šanca, že sa vám zobrazí vyskakovacie okno snažiace sa vás presvedčiť, že váš nasledujúci krok (stiahnutie Chrome), nie je vôbec potrebný.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Samsung Galaxy A52 5G získava aktualizáciu na Android 12!

“Microsoft Edge používa tú istú technológiu ako Chrome, s pridanou dôverou Microsoftu,” stojí v jednom z vyskakovacích okien. Zobraziť sa vám však môže aj o niečo odvážnejšia správa, a to: “Tento prehliadač je ako z roku 2008! Viete, čo je nové? Microsoft Edge.”

Edge sa vás však bude snažiť presvedčiť ešte predtým, ako vôbec navštívite stránku pre stiahnutie Chrome. “Nie je potrebné sťahovať nový webový prehliadač,” píše sa v upozornení, ktoré sa zobrazí, keď do vyhľadávača Bing zadáte “Google Chrome”.

Upozornení či výziev si užívatelia všimli ako v prostredí Windows 10, tak aj v prostredí nového Windows 11. Samozrejme, je možné ich odignorovať. Je preto otázne, či tento krok zo strany Microsoftu bude mať vôbec nejaký efekt. Čo myslíte vy?

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať