Signal spúšťa dobrovoľné predplatné, podporí vývoj a prevádzku aplikácie

Signal nemá inzerentov ani údaje, ktoré by vedel predať. O podporu preto žiada používateľov.

Tvorcovia stojaci za obľúbeným šifrovaným komunikátorom Signal pridali do aplikácie novú možnosť, prostredníctvom ktorej môžu používatelia podporiť jeho vývoj a prevádzku. Ako odmenu za finančnú podporu používateľ získa jeden z troch odznakov, to ale dôležité nie je.

Ako uvádzajú predstavitelia platformy vo svojom blogu, Signal nedisponuje žiadnymi údajmi o používateľoch, ktoré by mohol predať. Nemá ani žiadnych inzerentov a už vôbec nie akcionárov, ktorí by z takéhoto obchodného modelu profitovali (ehm, Facebook).

Štruktúra firmy Signal je nezisková. Aplikácia môže rásť na jedinom mieste, a to v rukách ľudí, ktorí ju používajú, vysvetľuje blog. Tvorcovia preto zjednodušili spôsob, akým môžu aktívni jedinci vývoj a prevádzku aplikácie finančne podporovať.

Existujú tri úrovne pravidelnej podpory: za 5 eur mesačne, 10 eur mesačne a 20 eur mesačne. Ku každej úrovni je priradený odlišný odznak, vďaka ktorému komunita a ostatné kontakty uvidia, že aplikáciu financujete.

TIP REDAKCIE
God of War pre PC zožal úspech: Počas prvého dňa si hru spustilo takmer 70 tisíc hráčov
signal
foto: Red.

Výhodou je, že prostriedky môžete odoslať cez platobnú službu integrovanú v smartfónoch, teda Google Pay a Apple Pay. Signal vo svojom texte ubezpečuje, že platobné údaje nebudú priradené k vášmu účtu. Využíva na to anonymnú schému.

Je tu ešte jedna zaujímavosť, ktorá je odlišná od ostatných predplatených služieb. Platba sa automaticky obnoví iba vtedy, keď aplikáciu pravidelne používate. Pokiaľ ju v priebehu jedného mesiaca neotvoríte alebo ju odinštalujete, po ďalšom cykle sa platba automaticky zruší.

Kde v aplikácii program podpory nájdete? Stačí prejsť do jej nastavení a v spodnej časti ponuky zvoliť Staňte sa podporovateľom Signal.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať