oppo

Oppo chystá smartfón s výsuvným zadným fotoaparátom

Prototyp výrobca predvedie v budúcom týždni na podujatí Inno Day.

Už sme si zvykli, že zadné fotoaparáty kazia inak ucelený dizajn smartfónov. Pokročilejšie obrazové snímače a objektívy potrebujú viac miesta, moduly s foto technikou preto výraznejšie vyčnievajú z konštrukcie.

Čínsky výrobca Oppo chce tento neduh aspoň čiastočne zmeniť, navrhol smartfón so výsuvným zadným fotoaparátom. Výsuvné kamery vo svete moderných smartfónov už poznáme. Výrobcovia sa nimi snažili nahradiť klasické predné fotoaparáty, čím sa dokázali zbaviť nevzhľadných zárezov a priestrelov v displejoch.

Výsuvný zadný fotoaparát je ale novinkou. Oppo veľa detailov o svojej technológii neprezradil. Viac by sme sa ale mali dozvedieť na podujatí Inno Day, ktoré prebehne budúci týždeň. Počas tejto udalosti zvykne výrobca predvádzať rozličné koncepty a prototypy, ktoré majú potenciál uchytiť sa na komerčnom trhu.

Podľa označenia na module je za výsuvným fotoaparátom ukrytý pomerne rozmerný snímač obrazu o veľkosti 1/1,56 palca. Objektív disponuje svetelnosťou f/2.4 a ekvivalentnou ohniskovou vzdialenosťou 50 milimetrov. V praxi tak možno dostaneme približne 2-násobný zoom, optické vlastnosti ale zostávajú neznáme.

TIP REDAKCIE
Ľudia v roku 2021 strávili používaním aplikácií rekordné množstvo času

Pohyblivý mechanizmus by mal podľa zverejneného krátkeho videa odolať vode. Ak smartfón používateľovi vykĺzne z rúk, fotoaparát sa okamžite zasunie, aby sa pri kontaktne so zemou nepoškodil.

Oppo Inno Day prebehne 14. a 15. decembra. Na podujatí by sme mohli zočiť viacero technologických nápadov, nielen výsuvný zadný fotoaparát. Obľúbené sú napríklad preteky v rýchlosti nabíjania. Oppo sa dávnejšie pochválil 125 W adaptérom. Možno v tomto smere prekoná samého seba.

Aktuálna cena modelu Oppo Reno5

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať