Huawei P50 Pocket: Štýlové véčko ako súper pre Galaxy Z Flip 3?

Google aplikácie a 5G pripojenie chýba.

Spoločnosť Huawei stihla krátko pred Štedrým dňom predstaviť nové zariadenie, ktoré sa zaradilo do klubu trendových skladacích smartfónov. Model P50 Pocket je štýlovou vyklápačkou s prémiovou fazónou, ktorá pôsobí ako zaujímavá alternatíva k obdobnému produktu od Samsungu, smartfónu Galaxy Z Flip 3.

Huawei P50 Pocket je prvým skladacím smartfónom firmy s konštrukciou do „V“. Po konvenčnom súrodencovi P50 zdedil dvojicu prstencov, v ktorých sídlia optiky fotoaparátov a sekundárny informačný displej.

Okrem nich z vonkajšej strany púta pozornosť povrchová úprava v bielej a zlatej farbe s trojrozmernou štruktúrou prekrytou sklom. So zrkadlovo lesklým rámom pôsobí smartfón ako módny doplnok či technologický šperk, svojim vzhľadom má šancu osloviť najmä dámske publikum.

huawei P50 pocket
Foto: Huawei

Po roztvorení 190 gramov vážiaceho smartfónu sa pred používateľom rozprestrie OLED displej s pomerom strán 21:9, uhlopriečkou 6,9-placa, FHD+ rozlíšením, 120 Hz obnovovacou a 300 Hz vzorkovacou frekvenciou (odozva na dotyk).

Displej je prekrytý antireflexnou vrstvou, ktorá v porovnaní s iPhonom 13 Pro Max redukuje odlesky o 56 %. Obe strany obrazovky po zložení pekne priliehajú, medzeru medzi nimi nebadať. V malom otvore v obrazovke sa usídlila 10,7 Mpx kamera, snímač odtlačkov sa nachádza v zapínacom tlačidle na boku zariadenia.

Dotykový displej číslo dva, uložený v jednom z dvoch prstencov na vonkajšej strane, má uhlopriečku len 1,04-palca a rozlíšenie a 340 x 340 pixelov. Slúži ako hľadáčik pre selfie a zobrazuje upozornenia, prichádzajúce hovory, čas, počasie, hudobný prehrávač a ďalšie podobné informácie.

huawei P50 pocket
Foto: Huawei

O poriadnu porciu výkonu sa nakoniec nestará Kirin 9000, ale čipset Snapdragon 888 od Qualcommu. Funguje však v režime 4G, konektivita so sieťami 5. generácie dostupná nie je.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S22: Koľko budú stáť chystané novinky? Poznáme ceny!

Základom je 8 GB RAM s 256 GB úložiskom. Model v zlatej farbe dostal až 12 GB RAM a 512 GB priestor pre obsah. V 7,2 milimetra hrubej konštrukcii sa našlo miesto pre 4000 mAh batériu so 40 W nabíjaním. Pôvodne sa špekulovalo až o 66 W nabíjaní, napriek tomu ide stále o pekne svižné dopĺňanie energie.

Čo sa týka oblasti fotoaparátov, hlavnú úlohu zohráva 40 Mpx Quad Pixel fotoaparát so svetelnosťou f/1.79, 13 Mpx ultraširoký fotoaparát s clonou f/2.2 a 32 Mpx „super spektrum“ snímač (RYYB, pohltí viac svetla) so svetelnosťou f/1.8.

huawei P50 pocket
Foto: Huawei

Z ostatnej výbavy môžeme spomenúť NFC, podporu pamäťových NM kariet, Bluetooth 5.2 či WiFi 6. Softvérovú stránku veci pokrýva Harmony OS 2 s obchodom App Gallery bez aplikácií a služieb od Google.

Huawei P50 Pocket začne svoju trhovú púť v Číne s cenou po prepočte 1250 eur. Verzia v zlatej farbe (12/512 GB) stojí viac, 1525 eur. O medzinárodnej dostupnosti slovo nepadlo, vylúčená však nie je.

Ak by sa k nám vyklápačka dostala, cestu k zákazníkom môže pri existujúcej konkurencii skomplikovať spomínaná absencia služieb od Google, ale aj extravagantnejší vzhľad, ktorý asi nebude chutiť každému. Odradiť môže aj cena, ospevovaný Galaxy Z Flip 3 sa na Slovensku predáva za odporúčaných 1 049 eur.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy Z Flip3

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať