pixel watch

Google tento rok nepredstaví inteligentné hodinky Pixel Watch

Spoločnosť Google predstaví začiatkom októbra nové hardvérové produkty vrátane očakávanej dvojice referenčných smartfónov Google Pixel 3 a Pixel 3 XL. Žiaľ, úplne nové inteligentné hodinky im spoločnosť robiť nebudú.

Spoločnosť Google predstaví začiatkom októbra nové hardvérové produkty vrátane očakávanej dvojice referenčných smartfónov Google Pixel 3 a Pixel 3 XL. Žiaľ, očakávané nové inteligentné hodinky Pixel Watch im spoločnosť robiť nebudú.

O prvých inteligentných hodinkách priamo od spoločnosti Google sa špekuluje pomerne dlho. Hlavne v poslednom období boli tieto hodinky známe pod označením Pixel Watch. Nakoniec žiadne inteligentné hodinky od Google tento rok neuvidíme.

Pre server Tom’s Guide to potvrdil priamo riaditeľ oddelenia spoločnosti Google, ktoré sa zaoberá vývojom Wear OS. To, že hodinky predstavené nebudú ešte neznamená, že sa nimi v Google nezaoberajú. Vývoj úplne nového produktu ale potrebuje svoj čas a pokiaľ s ním tvorcovia nie sú spokojní, na trh nepoputuje.

wear os
Wear OS na hodinkách Fossil

Podľa slov riaditeľa sa sústreďujú hlavne na vývoj operačného systému Wear OS, ktorý nedávno dostal aktualizáciu, a na spoluprácu s partnermi, výrobcami inteligentných hodiniek.

Z nedávno predstavených kúskov poháňa Wear OS napr. kompaktné Skagen Falster alebo TicWatch Pro s dvojvrstvovým displejom. Napriek tomu, že ide o vskutku pozoruhodné zariadenia, majú jeden problém.

TIP REDAKCIE
Tak ako teda? Intel plánuje svojimi čipmi prekonať Apple, zároveň mu však chce pomôcť s novými M1
pixel watch
Skagen

Hodinky využívajú platformu Snapdragon Wear 2100, ktorá bola predstavená pred asi dva a pol rokom. Qualcomm novú generáciu ešte nepredstavil, čo sa má zmeniť v najbližších týždňoch. Možno aj kvôli nedostupnosti novších čipsetov sa Google vlastnými hodinkami intenzívnejšie nezaoberal.

Napríklad Samsung si v segmente inteligentných hodiniek razí vlastnú cestu. Používa vlastný operačný systém Tizen a taktiež vlastný čipset Exynos v najnovšej verzii 9110, ktoré spolu poháňajú nedávno predstavený model Galaxy Watch.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať