macbook pro

Až 5 nových PC? Apple to budúci rok roztočí naplno

Tešiť sa vraj môžeme aj na rozšírenie radu iPhone SE a taktiež aj vôbec prvý Apple AR headset.

2022 bude pre Apple veľmi prínosným rokom. Nielenže má predstaviť až tri modely hodiniek Apple Watch, údajne pripravuje aj päť nových PC vrátane cenovo dostupnejšieho Macbook Pro. S touto informáciou pôvodne prišiel Mark Gurman z Bloomberg.

Práve zmienka o cenovo dostupnom MacBook Pro prilákala najväčšiu pozornosť. Ako píše server MacRumors, zariadenie by malo disponovať novým čipom M2, ktorý má ponúknuť ešte vyšší výkon ako aktuálna generácia. Má sa vyznačovať rovnakým počtom CPU jadier ako M1, pričom integrovaná GPU má mať až 10 jadier.

Nový čip má byť osadený aj do nadchádzajúceho modelu MacBook Air, ktorý sa vraj dočká značných zmien, hoci podrobnosti sú v tejto chvíli nejasné. Okrem toho nás v budúcom roku čaká predstavenie vysoko výkonného PC iMac, nového Mac mini a Mac Pro.

Keďže známych detailov je veľmi málo, ťažko povedať, kam presne sa dostupnejší MacBook Pro zaradí. Zrejme však pôjde o akýsi medzistupeň nachádzajúci sa medzi novým MacBook Air s M2 a terajšími špičkovými modelmi MacBook Pro. To, či ponúkne rovnaký dizajn ako jeho starší súrodenci, je v týchto okamihoch taktiež otázne.

TIP REDAKCIE
Čipová kríza zašla priďaleko: Prvá automobilka prestáva montovať airbagy, ďalšie môžu nasledovať

Čo ďalej? Ako sme už spomenuli v úvode, počas 2022 sa nám majú ukázať tri nové modely Apple Watch. To ale nie je všetko, tešiť sa vraj môžeme aj na rozšírenie radu iPhone SE a taktiež aj vôbec prvý Apple AR headset.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať