PRÁVE TERAZ: Slovenská pošta s okamžitou platnosťou mení dôležitú službu!

Slovenská pošta z ničoho nič mení dôležitý dátum.

Slovenská pošta dnes v stanovisku pre médiá oznámila, že mení dátumy, po ktorých už nebude garantovať dodanie balíkov do Vianoc. Len nedávno pritom hovorila o tom, že balíky stačí podať do 20. decembra a ona ich stihne prepraviť tak, aby vám prišli do Vianoc.

Dnes to už neplatí. „Z dôvodu enormného počtu zásielok a výpadkov zamestnancov kvôli pandémii skracuje Slovenská pošta lehoty na odoslanie zásielok s garanciou doručenia do Vianoc,“ píše v stanovisku.

Aby boli všetky balíky a zásielky doručené do piatku, 24. decembra, je potrebné ich podať najneskôr v sobotu, 18. decembra,“ upozorňuje. Slovenská pošta sa zmenu termínu ospravedlňuje. To však tým, ktorí sa spoliehali na zaslanie balíka v pondelok, rozhodne nepomôže.

Rekordné čísla

V predvianočnom období prijme Slovenská pošta denne viac ako jeden milión listových zásielok a vyše 120-tisíc balíkov. Uplynulý týždeň padol absolútny rekord v dennom podaji, a to takmer 137 000 balíkových zásielok.

TIP REDAKCIE
TOP 3: 3D tlačiarne za fantastické ceny, ktoré za to naozaj stoja

Keďže v tomto roku pošta opäť zaznamenáva viac ako 30 % nárast objemov balíkov v sieti, prirodzene očakáva počas vianočnej prevádzky aj nárast denného podaja balíkových zásielok až na 150 000 balíkov denne.

Ak ste chceli zaslať balík do zahraničia, termín, počas ktorého Slovenská pošta garantovala dodanie do Vianoc, žiaľ uplynul 16. decembra. Pre listové zásielky uplynie dnes, 17. decembra.

Total
81
Zdieľaní
Total
81
Zdieľať