galaxy s21 FE

Galaxy S21 FE: Marketingové materiály potvrdzujú vzhľad a parametre

Blížime sa do finále. Konečne.

Nekonečný príbeh fanúšikovskej edície smartfónu Galaxy S21 pokračuje ďalším únikom, ktorý už bude azda definitívny. Galaxy S21 FE odhalili v celej kráse marketingové materiály, ktoré zverejnil coinbrs.com.

Model Galaxy S21 FE mal Samsung najskôr predstaviť v auguste, potom hrozilo, že ho nepredstaví vôbec a podľa posledných indícií to vyzerá, že ho nakoniec naozaj predstaví. A to začiatkom roka v januári na podujatí Galaxy Unpacked.

Zdroj uvádza, že fanúšikovská edícia Galaxy S21 bude dostupná v dvoch verziách podobne ako predchodca Galaxy S20 FE. V jednej bude tikať čipset Snapdragon 888, v tej druhej Exynos 2100. Dostupnosť týchto verzií sa bude líšiť v závislosti od konkrétneho trhu.

galaxy s21 FE
Foto: coinbrs.com

Spoľahnúť sa môžeme na 256 GB úložisko spojené so 6 až 8 GB operačnou pamäťou, ako aj na OLED displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Plochý panel bez zakrivených okrajov si osvojí 6,4-palcovú uhlopriečku a FHD+ rozlíšenie.

galaxy s21 FE
Foto: coinbrs.com

Hlavný, 64 Mpx fotoaparát na zadnej strane doplní ultraširoký objektív a snímač hĺbky. Vpredu nájdeme samostatnú kameru s 32 Mpx rozlíšením. Zle nevyzerá ani 4500 mAh batéria s podporou 15 W nabíjania.

TIP REDAKCIE
Vedci prichádzajú so žuvačkou, ktorá môže pomôcť v obmedzení šírenia koronavírusu

Spomenúť môžeme 5G pripojenie, dvojpásmové WiFi, Bluetooth 5.1, GPS či USB C konektor. Snímač odtlačkov prstov sa dostane pod obrazovku. Na strane operačného systému sa ponúka Android 11. Aktualizácia na Android 12 bude samozrejmosťou.

galaxy s21 FE
Foto: coinbrs.com

Dizajn smartfónu vyobrazený na marketingových obrázkoch presne zodpovedá už skôr publikovaným vizualizáciám. Smartfón vyzerá ako bežný Galaxy S21, zadnú stranu bude mať vyrobenú z plastu.

galaxy s21 FE
Foto: coinbrs.com

Galaxy S21 FE sa oblečie do štyroch farieb, počnúc klasickou bielou a čiernou, ktoré doplní krémové prevedenie a fialová povrchová úprava. Záhadou zostáva maloobchodná cena, ktorá by mala byť podľa zdroja „skvelá“.

Čo presne to znamená v číselnom vyjadrení zistíme neskôr, možno až v januári. Pôvodný Samsung Galaxy S20 FE sa na Slovensku začal predávať za 649 eur, nástupca by na tom mohol byť podobne.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy S20 FE

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať