tesla

Elon Musk je podľa prestížneho časopisu TIME osobnosť roka 2021

Predsa len, keď niekto dokáže hýbať cenami kryptomien prostredníctvom len jediného príspevku na sociálnej sieti, je zrejmé, že daná osoba je veľmi vplyvná a dôležitá.

Či už uznávate Elona Muska alebo nie, treba uznať, že jeho vplyv na svet je skutočne obrovský. Pôsobí ako šéf renomovanej automobilky Tesla a taktiež spoločnosti SpaceX zameranej na vesmírnu exploráciu a jeho následnú kolonizáciu. Už len z týchto úvodných slov je zrejmé, že predmetné meno skutočne niečo znamená.

Predsa len, keď niekto dokáže hýbať cenami kryptomien prostredníctvom jediného príspevku na sociálnej sieti, je zrejmé, že daná osoba je veľmi vplyvná a dôležitá. Niet sa teda čo čudovať, že známy magazín TIME označil Elona Muska za osobnosť tohto roka. O téme informuje server Teslarati.

Zaslúžené ocenenie

Magazín udeľuje toto ocenenie jednotlivcovi alebo skupine, ktorí najviac ovplyvnili svet za uplynulých 12 mesiacov, a to v dobrom i zlom zmysle slova. Pri Muskovi ide o skôr o pozitívny vplyv, nakoľko vo veľkom presadzuje ekologický spôsob prepravy a taktiež dokázal ušetriť miliardy dolárov americkým daňovým poplatníkom, okrem iného.

TIP REDAKCIE
Xiaomi chystá globálny debut MIUI 13: Predstavenie už o pár dní, vieme podrobnosti!

Musk si toto ocenenie zaslúžil aj napriek všetkým kontroverziám, nakoľko dokázal uskutočniť veci, ktoré kritici považovali za nemožné. Podarilo sa mu získať exkluzívny kontrakt s NASA na vyslanie amerických astronautov na Mesiac prvýkrát od roku 1972, verejne prehlásil, že má Aspergerov syndróm a taktiež sa mu podarilo navýšiť trhovú hodnotu spoločnosti Tesla na úroveň bilióna dolárov.

Netreba však zabúdať ani na jeho vízie do budúcnosti. Musk nechce nechať nohy na zemi, a to doslova. Jeho ambíciou je vesmírna kolonizácia, medziplanetárne cestovanie a spôsobilý život mimo hranice našej zelenomodrej planéty. A neostáva len pri slovách. Aktívne sa prostredníctvom SpaceX snaží priblížiť svoje sny čo najviac k realite. Či sa mu to skutočne podarí ukáže len čas, ktorý bude plný náročných prekážok a s nimi spojenej tvrdej driny.

Total
31
Zdieľaní
Total
31
Zdieľať