tesla

Tesla posúva plány: Prvé elektromobily z Giga Berlin prídu až budúci rok

Miestny orgán zodpovedný za životné prostredie bol z právnych dôvodov nútený rozbehnúť nový proces, ktorý definitívne rozhodne, či gigant získa povolenie na odštartovanie výroby.

Tesla opäť odkladá svoje plány. Tentokrát ide o plány týkajúce sa výroby v prostredí továrne Gigafactory v blízkosti Berlína, hlavného mesta Nemecka. Ako píše server InsideEVs, podľa všetkého sa značne oneskorí, a to až do decembra.

Dôvodom majú byť nespokojní miestni občania, ktorí počas online konzultácií vzniesli nemalé množstvo námietok voči aktivite automobilky Tesla. Miestny orgán zodpovedný za životné prostredie tak bol z právnych dôvodov nútený rozbehnúť nový proces, ktorý definitívne rozhodne, či gigant získa povolenie na odštartovanie výroby. Prebiehať bude od 2. do 22. novembra.

“Opakovaný proces, do ktorého sa môžu zapojiť len tí, ktorí vyjadrili námietku v predchádzajúcich kolách verejnej konzultácie, avšak neboli spokojní s odpoveďou od spoločnosti Tesla či ministerstva životného prostredia, bude prebiehať od 2. do 22. novembra,” stojí vo vyhlásení.

tesla
Foto: Tesla

Výroba (zrejme) začne ešte tento rok

Začiatok výroby v novej továrni sa tak značne oneskorí. To znamená, že hoci výroba (v prípade udelenia povolenia) začne ešte pred koncom roka, prvé hotové elektromobily sa začnú dodávať až s príchodom budúceho roka. “Nemali by sme očakávať, že budeme pred koncom 2021 dodávať autá z týchto tovární, aj keď ich budeme vyrábať – takže homologizácia, regulačné dôvody,” uvádza Zack Kirkhorn, finančný riaditeľ spoločnosti Tesla.

TIP REDAKCIE
Rocket League dorazil do smartfónov: Stiahnuť si ho môžeš na Android aj iOS

V zásade sa žiadna veľká tragédia nestala. Záujemcovia o nové elektromobily si len jednoducho budú musieť na svoj vytúžený kúsok počkať o čosi dlhšie.

Tesla sa pritom rozhodne nemá na čo sťažovať. V priebehu posledného kvartálu sa jej podarilo dosiahnuť ďalší významený míľnik, nakoľko jej ročný objem produkcie oficiálne presiahol hranicu 1 milióna elektromobilov. Ide o ohromný úspech, a to najmä pri pohľade na skutočnosť, že dekádu dozadu automobilka ročne ročne dodávala len pár tisíc vozidiel.

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať