qualcomm

Qualcomm potvrdzuje zmeny v označovaní čipov Snapdragon

Snapdragon série 8 predstaví 30. novembra.

Minulý týždeň jeden zo známych informátorov prezradil, že spoločnosť Qualcomm zmení označovanie svojich čipov, pričom zdôraznil, že nejde o vtip. Výrobca polovodičových súčiastok teraz zmeny potvrdzuje, ako informuje notebookcheck.net.

Uviedol, že Qualcomm a Snapdragon budú fungovať ako samostatné značky so špecifickými väzbami. Z označení okrem toho zmizne formulka „5G“, keďže sa konektivita so sieťami 5. generácie stáva v rámci produktového radu Snapdragon všadeprítomnou.

Qualcomm identifikáciu čipov sprehľadní aj pomocou farieb. Logo v zlatom prevedení bude patriť vlajkovým čipsetom. Čipy strednej, nižšej či základnej triedy dostanú iné farby, výrobca menoval červenú, šedú a ďalšie.

Čipy pre mobilné zariadenia bude charakterizovať jednociferné číslo série a zároveň údaj o generácii. Qualcomm potvrdil, že sa zmena prejaví už pri nadchádzajúcom čipsete Snapdragon série 8.

Konkrétny názov stále neprezradil, podľa skôr zverejnených indícií by sme ale mali spoznať Snapdragon 8 Gen 1. Pôvodne sa predpokladalo, že čip Snapdragon 888 nahradí verzia Snapradon 898.

TIP REDAKCIE
Užívatelia hlásia problémy s MacBook Pro: Keď je notebook zavretý, nefunguje nabíjanie

Kedy srdce budúcoročných vlajkových lodí z Android sveta spoznáme? Už o pár dní, 30. novembra na podujatí Snapdragon Tech Summit 2021.

qualcomm
Ilustr. foto: Qualcomm

Názvy existujúcich produktov sa s najväčšou pravdepodobnosťou nezmenia. Pomenovania ako „Qualcomm Snapdragon 888 5G Mobile Platform“ a podobne tak zostanú na svojom mieste. MediaTek, úhlavný konkurent Qualcommu, s predstavením svojho vlajkového čipsetu vyrukoval skôr.

Pred niekoľkými dňami predstavil čip Dimensity 9000. Vyrobený je 4 nm technológiou TSMC, využíva najnovšiu architektúru ARMv9 s výkonnostným jadrom Cortex-X2. Čipset je, aspoň podľa porovnaní zverejnených výrobcom, podstatne výkonnejší a efektívnejší.

Snapdragon 8 Gen 1 bude využívať rovnakú architektúru ARMv9 s jadrom Cortex-X2. Doplní ho trojica jadier strednej úrovne (zrejme Cortex-A710) a štyri úsporné jadrá Cortex-A510. Grafický výkon by mal pokryť GPU čip Adreno 730.

Total
35
Zdieľaní
Total
35
Zdieľať