twitter

POTVRDENÉ: Šéf Twitteru odstúpil z funkcie, v správnej rade zotrvá do budúceho roku

Prvýkrát bol šéfom do roku 2008, kedy bol zo svojej funkcie vytlačený. Do spoločnosti sa ako jej hlava vrátil až v roku 2015, keď odstúpil Dick Costolo.

Generálny riaditeľ sociálnej siete Twitter, Jack Dorsey, odstúpil z funkcie. Na pozícií ho nahradí CTO spoločnosti, Parag Agrawal. O téme informuje CNBC.

Rozhodol som sa opustiť Twitter, pretože verím, že spoločnosť je pripravená posunúť sa ďalej od svojich zakladateľov,” uviedol 45-ročný Dorsey. Spoločnosť však zatiaľ neopúšťa úplne. Ostane členom správnej rady až do skončenia funkčného obdobia, ktoré vyprší na zhromaždení akcionárov v roku 2022.

Jeho nástupca to skutočne nebude mať ľahké. Twitter si totiž do budúcnosti vytýčil vysoké ciele – do roku 2023 chce mať na svojej platforme 315 miliónov denne aktívnych monetizovaných užívateľov. V tom istom období taktiež plánuje zdvojnásobiť svoje ročné príjmy.

Dorsey to v poslednom období nemal ľahké. Minulý rok mu hrozilo zosadenie, keď sa ho snažil nahradiť jeden z akcionárov. Paul Singer, miliardár a zakladateľ spoločnosti Eliott Management váhal, či by mal Dorsey riadiť dve verejné spoločnosti. Vyzval ho, aby sa v jednej z nich vzdal funkcie generálneho riaditeľa.

TIP REDAKCIE
Windows 11 čaká skvelé vylepšenie: Pribudnúť má podpora pre widgety tretích strán

Jack Dorsey je spoluzakladateľom svetoznámej sociálnej siete a úlohy generálneho riaditeľa sa zastal hneď dvakrát. Prvýkrát bol šéfom do roku 2008, kedy bol zo svojej funkcie vytlačený. Do spoločnosti sa ako jej hlava vrátil až v roku 2015, keď odstúpil Dick Costolo.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať