Šéf Pfizeru: Ľudia, ktorí šíria dezinformácie o vakcínach, sú kriminálnici a majú na svedomí milióny životov

“Jediná vec, ktorá stojí medzi novým spôsobom života a súčasným spôsobom života, je, úprimne povedané, váhavosť voči očkovaniu.”

Albert Bourla, šéf spoločnosti Pfizer, ktorá stojí za jednou z najrozšírenejších vakcín proti vírusu COVID-19, prichádza s veľmi odvážnym prehlásením. Tvrdí, že ľudia, ktorí šíria dezinformácie o vakcinácii, sú kriminálnici a majú na svedomí milióny ľudských životov. O téme informuje publikácia Business Insider.

Toto obvinenie zo strany generálneho riaditeľa spoločnosti prišlo v utorok, konkrétne počas rozhovoru s Frederickom Kempeom, riaditeľom think tanku Atlantic Council. Bourla prehlásil, že existuje malá skupina ľudí, ktorí zámerne šíria dezinformácie, aby zavádzali tých, ktorí majú obavy z vakcinácie. “Títo ľudia sú zločinci,” doplnil. “Nie sú to zlí ľudia. Sú to zločinci, pretože doslova pripravili o život milióny ľudí.”

Spoločnosť v súvislosti s pandémiou rozdelil na dve skupiny, a to na očkovaných a tých, ktoré sú voči očkovaniu skeptickí. “Tí, ktorí sa nechávajú očkovať, sa obávajú ochorenia a veria, že nakoľko sa ľudia nedávajú očkovať, zvyšujú tým pre nich riziko,” tvrdí Bourla. “Zvyšujú riziko vystavenia sa chorobe. Preto sa hnevajú, že sa nedávajú zaočkovať.”

facebook
Ilustr. foto: Pixabay

Sociálne siete zakročujú

Dezinformácie sú jedným z najväčších problémov modernej spoločnosti. Na sociálnych sieťach sa dnes pohybujú takmer všetci, a to aj tí, ktorí majú tendenciu spochybňovať overené vedecké (v mnohých prípadoch dlhoročné) výskumy. Preto sa giganti stojaci za týmito sieťami rozhodli zakročiť a šírenie dezinformácií minimalizovať. Ako príklad možno použiť YouTube, ktorý nedávno zakázal obsah zameraný proti vakcínam.

TIP REDAKCIE
BLESKOVÁ SPRÁVA: Slovenská pošta upravuje doručovanie zásielok a balíkov! Takto to bude po novom fungovať

Bourla vyjadril presvedčenie, že život mnohých ľudí sa môže “vrátiť do normálu”, keď sa proti COVID-19 zaočkuje viac obyvateľov. “Jediná vec, ktorá stojí medzi novým spôsobom života a súčasným spôsobom života, je, úprimne povedané, váhavosť voči očkovaniu,” doplnil.

Na Slovensku bolo k 10. novembru 2021 druhou dávkou zaočkovaných presne 2 318 936 osôb. Podľa slovenskoproticovidu.sk na dosiahnutie 85 % zaočkovanosti chýba ešte 2 356 064 osôb.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať