Pfizer vytvoril liek proti koronavírusu, riziko úmrtia má redukovať o takmer 90 %!

Spoločnosť Pfizer deklaruje, že výsledky testov plánuje čo najskôr predložiť Správe potravín a liečiv (FDA).

Vakcinácia proti vírusu COVID-19 vo viacerých krajinách neprebieha tak hladko, ako sa pôvodne očakávalo. Z rôznorodých dôvodov mnohí odmietajú injekčné striekačky, čo výrazne komplikuje jeho elimináciu. Vyzerá to však, že aj pre túto skupinu ľudí bude už čoskoro k dispozícii alternatíva, ktorá sa im možno bude zdať o čosi príťažlivejšia.

Spoločnosť Pfizer, ktorá sa podpisuje pod vakcínu Comirnaty, prichádza s novými experimentálnymi pilulkami proti koronavírusu, ktoré majú redukovať potrebu hospitalizácie či riziko úmrtia o takmer 90 %.

Do prvého kola testov nových liekov sa zapojilo 775 osôb, ktorým bol diagnostikovaná mierna až stredne ťažká forma koronavírusu, a ktorí sa zaraďujú do rizikových skupín (napríklad obézne či staršie osoby), informuje server UNILAD.

Riziká boli nižšie o 89 %

Štúdia preukázala, že osoby, ktoré po dobu 1 mesiaca užívali tento liek spolu s ďalšími antivirotikami, vykazovali až o 89 % nižšie riziko hospitalizácie či úmrtia. Zo skupiny užívajúcej liek bolo hospitalizovaných len 0,8 % ľudí. Po 28 dňoch liečby však nebolo zaznamenané žiadne úmrtie.

TIP REDAKCIE
Dimensity 9000: Vlajkový čipset od MediaTeku bude 2x drahší než jeho predchodca

Pri osobách, ktoré užívali placebo, miera hospitalizácie dosahovala približne 7 %. Po 28 dňoch bolo pritom zaznamenaných až 7 úmrtí.

Na základe týchto údajov tak možno liek považovať za efektívny. Spoločnosť Pfizer deklaruje, že výsledky plánuje čo najskôr predložiť Správe potravín a liečiv (FDA).

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať