Samsung v roku 2022 predstaví niekoľko tabletov, hodinky aj slúchadlá, ukazuje uniknutý plán

Bude to pestré.

Spoločnosť Samsung tento rok usporiadala niekoľko podujatí, v rámci ktorých predstavila verejnosti nové hardvérové produkty. Popri bežných smartfónoch sme tak spoznali skladacie modely Galaxy Z Flip 3 a Galaxy Z Fold 3, ale aj novú generáciu hodiniek s Wear OS 3, model Galaxy Watch 4.

Nový rok 2022 pomaly kráča k štartovacej čiare, čo znamená, že sa kolotoč rozličných technologických premiér roztočí opäť. Samsung bude, ako obvykle, dobre vyzbrojený. Okrem nových smartfónov prinesie na trh rad ďalších zariadení, niekoľko tabletov, hodinky a taktiež slúchadlá.

Už teraz sa môžeme pozrieť, ako produkčný plán Samsungu vyzerá. Získal ho juhokórejský server The Elec, na sociálnej sieti Twitter ho následne zdieľal leaker s prezývkou Tron (@FrontTron). Stále platí, že ide o nepotvrdené údaje, preto k nim treba pristupovať s rezervou.

samsung
Zdroj: The Elec/@FrontTron

Technicky ale korešpondujú s už skôr zverejnenými klebetami ako aj obdobiami, kedy zvykne Samsung plánovať uvedenie nových produktov. Čerstvý únik dokonca hovorí o tom, koľko kusov z jednotlivých zariadení plánuje Samsung vyrobiť.

Smartfóny zoznam nespomína, tie však môžeme odbiť rýchlo. Začiatkom roka spoznáme (azda konečne) cenovo prívetivejší Galaxy S21 FE. Potom nastúp rad Galaxy S22 zhmotnený tromi smartfónmi (štandard, Plus a Ultra). V priebehu roka sa na trh dostane nejaké to Galaxy Áčko a asi sa môžeme spoľahnúť aj na nové generácie skladačiek s ohybnou obrazovkou.

TIP REDAKCIE
Energetika EÚ v roku 2020: Štvrtina celkovej elektriny sa vyrobila v jadrových elektrárňach

Tablety, tablety, tablety…

Podľa zverejnenej tabuľky chce Samsung v roku 2022 dodať na trh celkovo 33,6 milióna kusov tabletov. Časť z nich, Galaxy Tab S8, S8 Plus a S8 Ultra (premiérovo so zárezom v obrazovke), by mal Samsung predstaviť v 1. až 2. kvartáli 2022.

Neskôr ich doplní okresanejšia verzia Galaxy Tab S8 Lite, ktorú spoznáme v 3. až 4. štvrťroku 2022. Niekedy v priebehu roka sa na trh dostane aj model Galaxy Tab A8 a Galaxy Tab A7 Lite.

2. až 4. kvartál bude patriť prenosným počítačom Galaxy Book 2 Pro, 2 Pro 360 a chromebooku Galaxy Go. Dovedna pôjde v kategórii laptop/PC o 7,4 milióna kusov. Hodinky? Samozrejme. Galaxy Watch 5 uzrú svetlo sveta v 2. polroku 2022. Samsung ich v tomto období vyrobí 4,8 milióna kusov. Celkovo vyprodukuje 19 miliónov kusov hodiniek.

Výrobné linky by malo takisto opustiť 23 miliónov bezdrôtových slúchadiel. V nasledujúcom roku vzniknú Galaxy Buds 2 Pro a Galaxy Buds 2 Live. Hoci je produkčný plán zaujímavý, nebolo by prekvapením, keby sa časom mierne pozmenil.

Polovodičová kríza pretrváva a budúcom roku asi len tak z nenazdajky neodznie. Dopyt zo strany zákazníkov tiež nemusí byť taký, aký si plánovači v Samsungu predstavujú.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať