Konkurent pre Galaxy Z Flip 3? Huawei má chystať cenovo dostupnejšiu skladačku

Po technickej stránke vraj bude konkurovať predovšetkým modelu Galaxy Z Flip 3 od spoločnosti Samsung. Máme sa však pripraviť na nižšiu cenovku.

Huawei to skutočne nemá ľahké. Stále pretrvávajúce sankcie zo strany USA a všeobecne zaužívaná skepsa zapríčinili, že sa kedysi jeden z najväčších výrobcov smartfónov v priebehu len pár rokov prepadol takmer na dno. Napriek tomu to však nevzdáva a občas prinesie na trh nejaké to nové zariadenie. Naposledy sme sa dočkali predstavenia modelu Huawei Nova 9.

Čo bude ďalej? Pravdepodobne skladačky. Ako píše server Gizmochina, Huawei mal tento mesiac odštartovať veľkovýrobu nového skladacieho smartfónu. Po technickej stránke vraj bude konkurovať predovšetkým modelu Galaxy Z Flip 3 od spoločnosti Samsung. Máme sa však pripraviť na nižšiu cenovku.

Podľa IT Home sa malo pred pár dňami konať stretnutie investorov, kde spoločnosť Zhaoli Technology oznámila začiatok veľkovýroby nového cenovo dostupnejšieho pántu pre zákazníka. Hoci nešpecifikovala identitu svojho klienta, mnohé zdroje veria, že ide o Huawei.

Kde nestačí výbava, pomôže nižšia cena

Skladacie smartfóny značia príchod novej éry smartfónového priemyslu. Stále ide o čerstvý a tým pádom náročný koncept, ktorý si vyžaduje obrovské investície do výskumu a vývoja, no aj napriek tomu sa oň zaujíma stále viac a viac firiem. Samsung už má vo svojom portfóliu niekoľko generácií skladacích smartfónov. To síce aj Huawei, no tomu sa v segmente kvôli chýbajúcim službám Google veľmi nedarí.

TIP REDAKCIE
Uber potichu vypol svoju aplikáciu pre hodinky Apple Watch

Spočiatku boli skladacie smartfóny veľmi drahé, kvôli čomu si ich nemohol dovoliť každý. Dnešná cena sa síce stále nerovná tradičnému formátu, no určite je oveľa prijateľnejšia. Napríklad spomínaný Galaxy Z Flip 3 vo verzii 8/128 GB si môžete zakúpiť už za 899 €. A práve na tento aspekt sa podľa všetkého plánuje pri novej skladačke zamerať aj Huawei.

Zatiaľ však o zariadení vieme len veľmi málo. V podstate nám je známy len fakt, že Huawei začal s jeho veľkovýrobou a že bude vybavené pántom od Zhaoli Technology. Nevieme teda, či sa údajná nižšia cenovka odrazí aj v iných oblastiach. Podobná výbava predsa len neznamená identická výbava.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy Z Flip 3

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať