POCO M4 Pro 5G OFICIÁLNE: Vylepšené foťáky, 33 W nabíjanie a cena 230 €!

Poco M4 Pro 5G kombinuje slušný výkon, výdrž a 5G konektivitu s cenou, ktorá môže prekvapiť.

Spoločnosť Poco dnes po polroku od predstavenia posledného modelu ukázala jeho pokračovanie. Poco M4 Pro 5G prináša malé, no dôležité zmeny, ktoré potešia všetkých záujemcov.

Poco M4 Pro 5G ponúka mierne väčší displej merajúci 6,6-palca (väčší o 0,1“) s FHD+ rozlíšením a 90 Hz obnovovacou frekvenciou. Firma zlepšila obnovovaciu frekvenciu dotykovej vrstvy zo 180 Hz na 240 Hz. Telefón tak dokáže rýchlejšie reagovať na dotyk, čo sa hodí hlavne vtedy, ak ste vášnivými hráčmi mobilných hier. Poteší aj zvýšenie jasu zobrazovacieho panelu na 450 nitov. Chránený je vrstvou ochranného skla Gorilla Glass 3.

Dizajnéri firmi sa pekne pohrali aj so zadnou stranou. Výšku kamerového modulu zafarbili na tmavú farbu, ktorá pokrýva celú šírku zadnej strany. Vyvýšený je však len samotný fotomodul, zvyšok je rovnako tenký ako zvyšok telefónu.

Hlavný senzor má 50 Mpx rozlíšenie (1/2.0“), pridáva sa k nemu aj 8 Mpx ultraširokouhlý senzor (119 º zorný uhol), ktorý doteraz vo výbave úplne chýbal. Vylepšené bolo aj rozlíšenie selfie fotoaparátu. Po novom dosahuje úctyhodných 16 Mpx.

Poco M4 Pro 5G však nie je fotosmartfón a z tohto dôvodu by ste si ho nemali kupovať. Na to sú určené iné telefóny. Čo však je, je lacný 5G smartfón so slušným výkonom a 5G konektivitou. Všetko toto zabezpečuje čipset Dimensity 810, 6 nm verzia čipu Dimensity 700, ktorý poháňal model M3 Pro.

TIP REDAKCIE
Spoločnosť SpaceX opustili dvaja vysoko postavení reprezentanti

Záujemcovia môžu očakávať aj veľmi slušnú výdrž batérie, o čo sa bude starať 5 000 mAh akumulátor. Ide o rovnakú kapacitu, akú ponúkal aj jeho predchodca. Rozdielna je však rýchlosť nabíjania, ktorá po novom dosahuje výkon až 33 W. To je v porovnaní s 18 W nabíjaním pri M3 Pro slušný rozdiel. Firma tvrdí, že z 0 % na 100 % sa telefón dokáže nabiť za 59 minút. 10-minútové nabíjanie má zabezpečiť približne 2 a pol hodiny pozerania videa.

Poco M4 Pro 5G okrem iného ponúka aj 3,5 mm výstup pre slúchadlá, slot pre microSD kartu a NFC pre platby cez Google Pay. Snímač odtlačkov prstov je zabudovaný do bočného tlačidla pre zapnutie a vypnutie smartfónu.

Telefón bude dostupný už 11.11 (deň nezadaných v Číne). Základná verzia so 4 GB RAM a 64 GB úložiskom stojí 230 €, mierne výkonnejší model s väčším úložiskom (6 GB RAM a 128 GB úložisko) stojí 250 €.

Zariadenie bude dostupné v troch farebných verziách, a to v čiernej, modrej a žltej, ktorou sa značka preslávila. Tí z vás, ktorí sú pozorní si možno všimli, že Poco M4 Pro 5G sa (ne)nápadne podobá na súrodenca od Xiaomi, konkrétne model Redmi Note 11. Ide totiž takmer o identické modely podobne, ako tomu je pri Huawei nova 9Honor 50.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať