Testujeme HONOR 50: Je krásny, má Google služby, 5G a cenou sa snaží podliezť aj Xiaomi

Ak sa vám páči, neváhajte. Počas predobjednávok môžete ušetriť až 50 €.

HONOR tento týždeň spustil predobjednávky na svoj nový smartfón. Po takmer dvoch rokoch má na trhu konkurencieschopný telefón so všetkým, čo k tomu patrí. HONOR 50 je vybavený Google službami, 5G konektivitou a chýbať nesmie ani krásny dizajn. Jednoducho, kompletný balíček, na ktorý sme boli do roku 2019 zvyknutí.

Zákazníci si môžu vybrať z dvoch verzií (6 GB RAM a 128 GB úložisko alebo 8 GB RAM a 256 GB úložisko). Telefón je dostupný v troch prevedeniach, a to v ligotavom Frost Crystal, zelenom Emerald Green a klasickom čiernom Midnight Black prevedení.

Predobjednávky výrobca spustil ešte 1. novembra. Láka hlavne na nižšiu cenu. Lacnejší z dvojice totiž bežne bude stáť 499 €, v predobjednávkach však len 449 €. Drahší z dvojice bude v bežnom predaji stáť 599 €, v predobjednávkach len 549 €.

HONOR 50: Prvé dojmy

Telefón nám do redakcie prišiel len pred dvoma dňami, recenziu sme preto zatiaľ nestihli pripraviť. Prvé dojmy na nás však už novinka zanechať stihla. Testujeme najvýraznejšiu verziu Frost Crystal, ktorej zadná strana sa trblieta.

Samotné zariadenie je však už tradične kvalitne poskladané a v ruke vďaka zaobleným hranám pôsobí príjemne. Telefón na dnešné pomery patrí medzi tie, ktoré sú útlejšie, ľahšie a celkovo menšie. HONOR 50 váži len 175 gramov a hrubý je len 8 milimetrov.

Zadnú stranu zdobí fotomodul, ktorý sa (ne)nápadne podobá na ten, ktorý nájdeme aj na novom Huawei nova 9. „Dvojplatnička“ sa skladá z hlavného fotoaparátu (hore) a sekundárnych senzorov (dole) s LED bleskom.

Všetky tlačidlá sa nachádzajú na pravej strane zariadenia, zatiaľ čo dole nájdete USB C port pre nabíjanie, reproduktor a zásuvku na SIM kartu. S výnimkou malinkých otvorov pre mikrofóny je to všetko. Bohužiaľ, na zariadení už nenájdete 3,5 mm výstup pre slúchadlá.

66 W nabíjanie, 5G aj Google Pay

Telefón síce nie je vybavený najvýkonnejším procesorom, no zahanbiť sa určite nedá ani Qualcomm Snapdragon 778G s podporou 5G konektivity. Po rozdelení spoločností Huawei a HONOR už obľúbený výrobca mohol používať aj takéto čipy.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: UPC eviduje masívny výpadok služieb

Zariadenie poháňa aj 4 300 mAh batéria s podporou 66 W rýchlonabíjania. Dobrou správou je, že HONOR 50 v balení na rozdiel od niektorej konkurencie ponúka aj nabíjací adaptér. Rýchle nabíjanie je vďaka vysokému výkonu skutočne rýchle.

Veľkým ťahačom predajov majú byť fotoaparáty. Prím hrá 108 Mpx senzor, ktorému pomáha širokouhlý objektív a macro snímač schopný zaostriť na vzdialenosť len 4 centimetrov. Výbavu ukončuje senzor pre snímanie hĺbky ostrosti pre čo najpresnejšie portrétové zábery. Výraznou funkciou, s ktorou sa stretnete aj v základných nastaveniach fotoaparátu je multivideo, teda schopnosť natáčať naraz prednou aj zadnou kamerou.

HONOR aj v prípade modelu HONOR 50 stavil na používateľské prostredie Magic UI vo verzii 4.2. Postavené je na operačnom systéme Android 11 a len na malé rozdiely pripomína EMUI, ktoré vyvíja Huawei.

HONOR 50 (vľavo) a Huawei nova 9 (vpravo)

Je ako Huawei, len lepší

Na rozdiel od Huawei však toho HONOR zvláda podstatne viac. Nechýbajú mu totiž všetky tak dôležité funkcie ako prístup ku všetkým Google službám a aplikáciám. Tešiť sa tak môžete na platenie cez Google Pay, plný prístup do Google Play a mnoho ďalšieho.

Telefón je na prvý pocit poriadne svižný, čo má na svedomí aj rýchla obnovovacia frekvencia dosahujúca až 120 Hz. Je to niečo, čo by malo byť súčasťou čo najväčšieho počtu smartfónov a sme radi, že sa táto vlastnosť objavila aj v HONOR 50.

Celú recenziu s testom fotoaparátu, výkonu a výdrže batérie prinesieme v samostatnom článku. Ak vás HONOR 50 zaujal, nezabudnite si ho predobjednať. Ušetríte tak 50 €. V ponuke ho nájdete u mnohých predajcov, ako napríklad Mall.sk, Hej.sk či Alza.sk.

Ak vás čokoľvek zaujíma, spýtajte sa nás na to v diskusii nižšie. Odpíšeme vám priamo alebo odpovede zahrnieme v recenzii.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať