Slovenka vyhodila telefón so SIM kartou do koša: Niekto ho našiel, teraz jej prišla faktúra na vyše 390 €

Za použitie nájdenej SIM karty hrozí mužovi až 2-ročné väzenie.

Trest odňatia slobody až na dva roky hrozí 32-ročnému mužovi z obce Nižná Jablonka v okrese Humenné za zneužitie SIM karty. Jeho konanie vyhodnotila polícia ako trestný čin podvodu.

O prípade TASR informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Zneužitá SIM karta mala patriť žene z Humenného, ktorá ju spolu s nepoužívaným telefónom vyhodila do kontajnera. “Vyhodený telefón v kontajneri našiel muž, ktorý zistil, že SIM karta je funkčná, a tak ho predal 32-ročnému mužovi z obce Nižná Jablonka za päť eur,” doplnila Ligdayová s tým, že Nižnojablončan tento telefón naplno využíval, uskutočňoval s ním aj hovory na audiotextové čísla. Konal tak napriek tomu, že vedel, že ide o nájdenú SIM kartu. Poškodená žena následne dostala faktúru na viac ako 390 eur.

Získaná dôkazná situácia umožnila poverenému príslušníkovi vzniesť obvinenie 32-ročnému mužovi za prečin podvodu,” uzavrela hovorkyňa s tým, že obvinený je stíhaný na slobode.

TIP REDAKCIE
Rad Galaxy Note zrejme skončí nadobro, Samsung mal zastaviť výrobu

Netreba preto zabúdať na to, že nepotrebnú SIM kartu treba pred vyhodením znehodnotiť. Môžete ju napríklad prestrihnúť nožnicami alebo iným spôsobom znefunkčniť.

Total
34
Zdieľaní
Total
34
Zdieľať