Motorola G100

Ultra už nebude špecifikom len pre Samsung a Xiaomi, špičkovú vlajkovú loď chystá aj Motorola

Už v januári má predstaviť smartfón, ktorý poženie nová generácia vysoko výkonného čipu spoločnosti Qualcomm, menovite Snapdragon 898.

Prívlastok “Ultra” už čoskoro nebude určený len pre špičkové smartfóny od Samsungu a Xiaomi. Po novom toto označenie plánuje použiť aj spoločnosť Motorola, a to údajne už v januári.

V priebehu posledných týždňov sme počuli mnoho špekulácií ohľadom toho, že Samsung svoje vlajkové lode z radu Galaxy S22 predstaví až vo februári. Dôvodom má byť nedostatok polovodičov, ktorý viedol k odloženiu debutu cenovo dostupnejšieho Galaxy S21 FE na január. Potvrdené to síce nie je, no všetko tomu aktuálne nasvedčuje.

Motorola však na rozdiel od Samsungu nemá prečo a hlavne na čo čakať. Už v januári má predstaviť smartfón, ktorý poženie nová generácia vysoko výkonného čipu spoločnosti Qualcomm, menovite Snapdragon 898. Známy má byť ako Motorola Edge 30 Ultra, informuje server TechRadar odvolávajúci sa na najnovší únik od TechnikNews.

Toto zariadenie má niesť označenie XT-2201, ktoré je interne interpretované ako “Rogue”. Jeho srdcom bude procesor s modelovým číslom SM8540, ktoré priamo odkazuje na Snapdragon 898 (alebo Snapdragon 895) od Qualcommu.

Motorola G100

Motorola Edge 30 Ultra: Čo očakávať v rámci výbavy?

Očakávať vraj môžeme poriadnu nálož špičkových harvérových špecifikácií. Z prednej strany má smartfón pokrývať 6,67-palcový displej s rozlíšením FHD+, obnovovacou frekvenciou až 144 Hz a výrezom pre až 60 Mpx selfie senzor. Zadnej strane zase bude dominovať zostava troch fotoaparátov. Reč je o 50 Mpx hlavnom snímači obrazu, 50 Mpx širokouhlom senzore a 2 Mpx objektíve, ktorého účel zatiaľ nebol definovaný. Môže však ísť o makro alebo hĺbkový objektív.

TIP REDAKCIE
Apple, Google aj TikTok musia v Rusku otvoriť pobočky. Miestny úrad sa vyhráža reštrikciami

Interiér bude obývať už spomenutý čipset Snapdragon 898 (alebo SD 895), s ktorým má spolupracovať 8 až 12 GB operačnej pamäte typu LPDDR5 a 128 až 256 GB interného úložiska. Hardvérové špecifikácie zastrešuje 5 000 mAh batéria s podporou pre bleskové 68 W nabíjanie.

Ide o pomerne prekvapujúcu (v dobrom zmysle slova) novinku, nakoľko spoločnosť Motorola sa v sektore vlajkových lodí v priebehu posledných rokov veľmi neangažovala. Jej posledným pokusom o vytvorenie špičkových smartfónov bol rad Motorola Edge, ktorého výbava síce bola postačujúca aj pre náročnejších zákazníkov, no aj napriek tomu sa veľmi neuchytil. Podarí sa to modelu Edge 30 Ultra zmeniť? Uvidíme. Oficiálnu odpoveď sa dozvieme už o dva mesiace.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať