LPDDR5X

Samsung predstavil pamäťový čip LPDDR5X DRAM, je rýchlejší a úspornejší

Prvým adeptom môže byť Galaxy S22.

Spoločnosť Samsung je najväčším výrobcom pamäťových čipov na svete. Najnovšie sa pochválila novým dielom, vôbec prvým pamäťovým modulom LPDDR5X DRAM.

Pamäť LPDDR5X DRAM je vyrobená 14 nm technológiou a oproti predchodcovi, LPDDR5 DRAM, je 1,3-násobne rýchlejšia a o 20 percent energeticky úspornejšia. Maximálna rýchlosť prenosu dát dosahuje 8,5 Gb/s, čip LPDDR5 zvládne maximálne 6,4 Gb/s.

Každý čip má kapacitu 16 GB, v najvyššej konfigurácii môže celková kapacita pamäťového modulu stúpnuť až na 64 GB, čo má podľa Samsungu uspokojiť rastúci dopyt po rýchlych operačných pamätiach s vyššou kapacitou.

Viceprezident SangJoon Hwang uviedol, že sa využitie takejto pamäte rozšíri za hranice smartfónov. Extra rýchle spracovanie údajov nájde využitie v serveroch, automobiloch alebo platformách s umelou inteligenciou.

LPDDR5X
Foto: Samsung

Je možné, že Samsung týmto novým pamäťovým modulom vybaví nadchádzajúcu sériu vlajkových smartfónov Galaxy S22. Pamäťový čip predchádzajúcej generácie (LPDDR5) sa dostal do modelov Galaxy S21 a Galaxy S20.

TIP REDAKCIE
Pixel 6a taktiež poženie čipset Tensor, ponúkne však slabší fotoaparát

Posledné správy naznačujú, že rad Galaxy S22 juhokórejský výrobca predstaví začiatkom februára. Smartfóny má poháňať výkonný čipset Snapdragon 898/Exynos 2200. Rýchla DRAM pamäť typu LPDDR5X by si s ním určite rozumela.

Samsung sa okrem toho pripravuje na uvedenie cenovo dostupnejšieho smartfónu vyššej triedy, akým má byť Galaxy S21 FE. Ten sa ale vzhľadom na nižšiu cenu zrejme bude musieť spoľahnúť na pamäte predchádzajúcej generácie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať